REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Nowa linia koparko-ładowarek Cat 428, 432, 434 i 444: lepsze nie musi być wrogiem dobrego

Duże zmiany zaszły ostatnio w ofercie Caterpillara. Producent zdecydował się zastąpić cenione przez użytkowników modele 428F, 432F, 434F oraz 444F zupełnie nowymi maszynami. W ten sposób powstała świeżutka linia koparko-ładowarek bazujących na sprawdzonej technologii Cat F2. Nowe koparko-ładowarki Cat 428, 432, 434 i 444 łączy ta sama platforma, ale występują pomiędzy nimi istotne różnice w zakresie parametrów roboczych. Wszystkie oferują też szereg rozwiązań, które wpływają na zwiększenie efektywności pracy, jak również podwyższenie komfortu operatora.

 

Krótki przegląd parametrów technicznych

 

Nowa linia koparko-ładowarek od Caterpillara obejmuje łącznie cztery modele. Producent zadbał o to, aby maszyny rzeczywiście dość istotnie różniły się między sobą najważniejszymi parametrami, co ułatwi podjęcie decyzji o wyborze konkretnego modelu. Jak wygląda to w szczegółach?

 

  • Cat 428 – najmniejsza w zestawieniu koparko-ładowarka jest napędzana silnikiem o mocy od 55 kW do 74,5 kW. Jej masa operacyjna to nieco ponad 8200 kilogramów. Oferuje kopanie na głębokość maksymalnie 5700 mm. Moc odspajania to 54,3 kN.

  • Cat 432 – w tej maszynie zastosowano silnik o mocy 74,5 lub 82 kW. Waga operacyjna to 8322 kilogramy, głębokość kopania wynosi maksymalnie 6169 mm, a moc odspajania to 54,3 kN.

  • Cat 434 – znacznie większa maszyna o masie operacyjnej 9170 kilogramów jest napędzana silnikiem o mocy 74,5 kW. Kopie na maksymalną głębokość 5748 mm, a moc odspajania wynosi 62,9 kN.

  • Cat 444 – największa w gamie koparko-ładowarka o masie 9462 kilogramów z silnikiem o mocy 74,5 lub 82 kW oferuje moc odspajania wynoszącą 62,4 kN i kopie na maksymalną głębokość 6218 mm.

  •  

Warto podkreślić, że wszystkie maszyny z nowej linii są wyposażone w ekran wyświetlający do wyboru własnych ustawień i trybu mocy, a także są objęte systemem zdalnej łączności Cat Product Link, który umożliwia szybkie reagowanie na zgłaszane usterki, monitorowanie parametrów pracy oraz przyczynia się do zredukowania kosztów posiadania maszyn.

 

Zauważalna oszczędność paliwa

 

Nowe koparko-ładowarki są napędzane tym samym silnikiem Cat C3.6, ale w różnych wariantach mocy. Jest to bardzo nowoczesna jednostka, spełniająca normę emisji spalin EU Stage V, charakteryzująca się też niskim apetytem na olej napędowy. W porównaniu z poprzednią serią F2 zużycie paliwa zostało ograniczone aż o 10%.

 

Elektrohydrauliczne joysticki zintegrowane w fotelu

 

Jest to rozwiązanie, które zdecydowanie wyróżnia nową linię koparko-ładowarek Cat. Do tej pory było ono zarezerwowane wyłącznie dla maszyn większego segmentu. Dzięki zintegrowaniu joysticków z fotelem operator ma do nich bezproblemowy dostęp bez względu na to, jaką przyjmie pozycję i jakie ustawienie fotela wybierze. Jest to opcja, ale taka, za którą zdecydowanie warto dopłacić.

 

Mało tego: integracja przyrządów sterowniczych z fotelem sprawia, że możliwa jest jednoczesna praca w trybie koparki i ładowarki. Joysticki są tuż pod ręką bez względu na to, w którą stronę zwróci się operator. Ciekawa jest również funkcja podwójnego trybu. Dzięki niej operator może być zwrócony twarzą do ładowarki, ale obsługiwać narzędzia koparki i odwrotnie. Takiego rozwiązania w tej klasie maszyn nie stosował jeszcze żaden producent.

 

Dodatkowo warto zauważyć, że zintegrowanie przyrządów sterowniczych z fotelem pozytywnie wpłynęło na ilość miejsca na nogi oraz poprawiło widoczność z tyłu maszyny. Z kolei umieszczenie komina w centralnym punkcie pozwoliło wydzielić więcej przestrzeni na schowki.

...

Pełna wersja artykułu jest dostępna w czerwcowym numerze naszej e-gazety e-maszbud.pl

Zapraszamy

22/07/20

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU