REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Nowa ładowarka kołowa Kramer 5050 z lekką przeciwwagą i skróconym wysięgnikiem

Gamę maszyn budowlanych firmy Kramer właśnie uzupełniła nowa ładowarka kołowa o oznaczeniu 5050. Z pozoru jest to bliźniacza konstrukcja dla dobrze już znanej i cenionej 5055. Maszyny różni jednak bardzo istotny szczegół – mowa o przeciwwadze, która w ładowarce Kramer 5050 została wyraźnie „odchudzona”. Dodatkowo producent zastosował tutaj krótszy wysięgnik. Wszystko to przekłada się na znacznie łatwiejsze i tańsze transportowanie maszyny.

 

Świetna wiadomość dla przedsiębiorców

 

Transportowanie maszyn budowlanych na znaczne odległości z reguły jest bardzo kosztowne i kłopotliwe. W większości przypadków konieczne jest wynajęcie samochodu z dużą naczepą, co generuje dodatkowe wydatki i oczywiście ma wpływ na opłacalność realizacji zlecenia. Problem ten doskonale znają przede wszystkim przedsiębiorcy korzystający z opcji wynajmu maszyn budowlanych.

 

Kramer postanowił odpowiedzieć na potrzeby dużej grupy klientów. Nowa ładowarka kołowa 5050 może być przewożona na standardowej przyczepie o DMC 3,5 tony lub na ciężarówce o DMC 7,49 tony. Masa własna maszyny została wyraźnie obniżona w porównaniu z 5055 i wynosi 2650 kilogramów.

 

Tak dobry wynik udało się osiągnąć dzięki wspomnianemu już zastosowaniu lżejszej przeciwwagi oraz skróconego wysięgnika. Szczególnie interesująco prezentuje się technologia balastu, nazwana przez Kramera „Smart Ballast”. Przeciwwagę (8 x 12,5 kilograma) można bez problemy przymocować z tyłu maszyny, regulując tym samym parametr maksymalnego obciążenia ładowarki w zależności od aktualnych potrzeb. Po zdjęciu balastu maszyna spokojnie mieści się na przyczepie lub ciężarówce. Ułatwiony i tańszy transport przekłada się na znacznie niższe koszty eksploatacji ładowarki.

...

 

Więcej na ten temat już 31 maja, w kolejnym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

Zapraszamy.

14/05/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU