REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Nowa koparka kołowa Komatsu PW160-11: zwrotność to jej największy atut

Na tę nowość w ofercie japońskiego producenta czekaliśmy wyjątkowo niecierpliwie. Komatsu wreszcie ogłosiło wprowadzenie na europejski rynek nowej koparki kołowej PW160-11, która uzupełnia ofertę kompaktowych maszyn spełniających rygorystyczne normy emisji spalin. Koparka ma być wizytówką całej gamy o typoszeregu 11. Nie pozostaje nam nic innego, jak przyjrzeć się jej nieco bliżej.

 

Bardzo nowoczesny i ekologiczny napęd

 

Komatsu już od dawna odświeża swoje portfolio, przede wszystkim z myślą o ograniczeniu negatywnego oddziaływania maszyn na środowisko naturalne. Koparka PW160-11 jest tutaj świetnym przykładem. Do jej napędu został użyty silnik Komatsu spełniający normę emisji spalin EU Stage IV. Jednostka osiąga moc 150 KM i to już przy 2000 obrotów, co czyni ją bardzo elastyczną. Warto podkreślić, że inżynierom japońskiego producenta udało się spełnić normy ekologiczne bez konieczności stosowania problematycznego filtra cząstek stałych.

Za oczyszczanie spalin w jednostce odpowiada dobrze znany układ Komatsu Diesel Oxidation Catalyst oraz zmodernizowany układ Selective Catalytic Reduction, który ogranicza emisję tlenków azotu aż o 80%.

 

Nowy silnik jest nie tylko ekologiczny, ale też bardzo ekonomiczny. Z wyliczeń Komatsu wynika, że zastosowane w jednostce technologie pozwoliły ograniczyć zużycie paliwa o około 4%. O jakich technologiach mowa? Przede wszystkim o udoskonalonej funkcji automatycznego wyłączania silnika w czasie bezczynności. Do tego dochodzi znacznie ulepszone kontrolowanie pracy wentylatora chłodnicy.

... cdn.

 

Więcej na ten temat już w piątek, w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

27/06/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU