REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Nowa generacja minikoparek Cat - w duchu Rewrite The Rules

W poprzednim numerze e-maszbud.pl sygnalizowaliśmy modyfikację strategii firmy Caterpillar, która stawia teraz mocniejszy akcent na bliskie relacje z klientami, chcąc jeszcze lepiej odpowiadać na ich potrzeby. Firma szybko przechodzi od słów do czynów, czego efektem jest zapowiedź wprowadzenia do produkcji aż pięciu nowych modeli minikoparek Cat klasy od 1 do 2 ton. Te maszyny mają zagwarantować właścicielom więcej produktywności, trwałości, bezpieczeństwa oraz realnie obniżyć koszty pracy.

 

Przegląd nowości Caterpillara

 

Nowa generacja minikoparek została zaplanowana tak, aby odpowiadać na potrzeby możliwie najszerszego grona odbiorców. Stąd maszyny, choć korzystają z dokładnie takich samych technologii, dość istotnie różnią się poszczególnymi parametrami roboczymi. Tych pięć modeli to:

  • Cat 301.5 – maszyna 1,5-tonowa ze standardową funkcją obrotu

  • Cat 301.6 – minikoparka dodatkowo wyposażona w kabinę operatorską

  • Cat 301.7 CR – 1,7-tonowa minikoparka, która nie zachodzi poza obrys gąsienic podczas obrotu

  • Cat 301.8 – maszyna klasy 1,8 tony ze standardową funkcją obrotu oraz kabiną lub stanowiskiem operatorskim do wyboru

  • Cat 302 CR – 2-tonowa minikoparka niezachodząca poza obrys gąsienic przy obrocie, z kabiną lub stanowiskiem operatorskim

  •  

Różnic pomiędzy poszczególnymi modelami jest oczywiście więcej. Dotyczą one chociażby ładowności (od 1760 do 2200 kg) czy głębokości kopania (od 2340 do 2370 mm). Wszystkie maszyny są napędzane tą samą jednostką silnikową Cat C1.1 o mocy 19,2 KM. Jest to silnik trzycylindrowy, spełniający normę emisji spalin EU Stage V.

 

Mnóstwo innowacji

 

Każda z nowych maszyn w gamie Caterpillara została zaprojektowana w taki sposób, aby gwarantować maksymalną efektywność przy bardzo niskim zużyciu paliwa. Nie byłoby to możliwe bez zastosowania zaawansowanych technologii. Jedną z nich jest nowy, elektronicznie sterowany układ hydrauliczny o wysokiej wydajności, który zapewnia znacznie lepszą precyzję załadunku, większą siłę odspajania oraz wymaga użycia mniejszej mocy silnika – co oczywiście przekłada się na ograniczenie spalania.

... cdn.

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach i sprzęcie budowlanym. Zapraszamy do lektury.

31/03/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU