REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Nowa 1-tonowa wywrotka JCB 1T-2: najbezpieczniejsza w swojej klasie

Firma JCB poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży nowej wywrotki w klasie maszyn 1-tonowych. Model 1T-2 jest napędzany silnikiem spełniającym normę emisji spalin Final Tier 4 oraz posiadającym certyfikat europejskiej klasy V. Kluczowe jest tutaj jednak zastosowanie systemów sprawiających, że mamy do czynienia z najbezpieczniejszą maszyną tego typu na rynku.

 

JCB 1T-2: z akcentem na bezpieczeństwo

 

Lista rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo pracy jest rzeczywiście imponująca. Najpierw wspomnijmy o systemie hamowania napędu, który został już przetestowany w znacznie większych wozidłach JCB i zdał w nich egzamin.

 

Nie ma możliwości rozpoczęcia pracy tym wozidłem, zanim operator nie zapnie pasów bezpieczeństwa (dobry „bat” na leniwych i zapominalskich).

 

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest przycisk hamulca postojowego, który blokuje układ przeniesienia napędu gwarantując, że maszyna pozostaje nieruchoma podczas postoju. Jest to wyposażenie seryjne, za które nie trzeba dopłacać.

 

Nowoczesny układ napędowy

 

Do napędzania tej nieco ponad 1,5-tonowej maszyny wykorzystano silnik wysokoprężny Stage V o mocy 16,1 kW. Jednostka ta dobrze radzi sobie z nawet maksymalnie załadowanym wozidłem. Na wyróżnienie zasługuje hydrostatyczny układ napędowy z pedałem typu „stop & go”, który bardzo ułatwia prowadzanie maszyny. Jest to więc dobry wybór nawet dla zupełnie początkujących operatorów.

 

JCB 1T-2 to bardzo kompaktowe wozidło, którego szerokość nie przekracza 1,1 metra. Dodatkowo dostępna jest opcja wąskich opon – po ich zastosowaniu maszyna ma szerokość poniżej 1 metra, dzięki czemu mieści się nawet w standardowym otworze drzwiowym.

 

Zaprezentowane wozidło wyróżnia się ponadto bardzo wysoką jakością wykonania o czym świadczy 2-letnia gwarancja producenta. Opcjonalnie maszynę można wyposażyć w układ telematyki JCB LiveLink.

31/03/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU