REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Napawanie i tulejowanie otworów w ramionach i łyżkach maszyn budowlanych

Określenie „złośliwość rzeczy martwych” wręcz idealnie pasuje do każdej maszyny budowlanej. Nawet sprzęt z najwyższej półki w końcu ulegnie awarii i zawsze następuje to w najmniej pożądanym momencie. Przyczyny są różne: wady materiałowe, trudne warunki eksploatacji, błędy użytkowe, zwykły pech. W naszej e-gazecie dużo miejsca poświęciliśmy już tym najpoważniejszym awariom, ale nie zapominajmy, że operatorzy i właściciele na co dzień zmagają się z różnymi drobiazgami, które także mogą uniemożliwić dalszą pracę. Świetnym przykładem jest tutaj uszkodzenie otworów w ramionach i łyżkach maszyn budowlanych. Jak poradzić sobie z tym problemem? Wyjaśniamy w naszym poradniku.

 

Nie zwlekać z naprawą!

 

Najważniejsze, co należy zrobić w momencie stwierdzenia uszkodzenia czy rozbicia otworów w ramionach i łyżkach, to jak najszybciej umówić się na wizytę w serwisie. Choć awaria może się wydawać błaha, to zwlekanie z naprawą zawsze będzie skutkować znacznie poważniejszymi konsekwencjami.

 

Wbrew obiegowej opinii uszkodzenie otworów nie musi się wcale wiązać z długim przestojem:

 

- W profesjonalnych serwisach standardem jest korzystanie z mobilnych wytaczarek, które umożliwiają przeprowadzenie naprawy nawet na placu budowy, praktycznie od ręki. Z doświadczenia wiem też, że im szybciej zostanie podjęta interwencja serwisu, tym mniejszy jest koszt całej operacji. – mówi nasz ekspert Karol Stanaszek z firmy WIBAKO.

 

W przypadku małych uszkodzeń naprawa może się ograniczyć do wymiany tulejek i zastosowania nowego sworznia, co nie jest ani kosztowne, ani czasochłonne. Nie warto zatem czekać z wezwaniem serwisu, bo „maszyna jeszcze działa”. Takie zaniedbanie to gotowy przepis na większe problemy.

...cdn.

 

Więcej już jutro, w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzętach i maszynach budowlanych. Zapraszamy.

21/12/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU