REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Mniejsze zmęczenie, większy efekt, czyli taczka elektryczna MUV. Na czym polega rewolucja?

Operowanie taczką nie jest niczym skomplikowanym. Może być natomiast bardzo męczące i czasochłonne, a także wymagać zaangażowania do tego kilku pracowników. Z perspektywy właściciela firmy np. budowlanej czy ogrodniczej jest to czyste marnotrawstwo zasobów przedsiębiorstwa. Optymalnie byłoby oddelegować do pracy z taczką tylko jedną osobę, która mogłaby zapewnić szybkie transportowanie materiałów czy chociażby wywożenie gruzu. Nierealne? A jednak! Tę koncepcję realizuje taczka elektryczna MUV firmy Nu-Star, którą śmiało można okrzyknąć mianem małej rewolucji w takich branżach, jak budowlana, ogrodnicza, brukarska czy rolnicza.

 

Jak to właściwie działa?

 

W gruncie rzeczy bardzo prosto. Taczka MUV od Nu-Star jest napędzana silnikiem elektrycznym, który czerpie energię z akumulatorów klasy wojskowej (czyli bardzo dobrze zabezpieczonych przed wilgocią). Takie rozwiązanie ma kilka zasadniczych zalet:

 

  • Brak emisji spalin – taczka może być wykorzystywana w zamkniętych pomieszczeniach, również pozbawionych wydajnego systemu wentylacji.

  • Brak hałasu – praca taczki jest praktycznie bezszelestna, co ma wpływ na komfort operatora i pozostałych osób pracujących w pobliżu.

  • Wydajność – akumulatory zapewniają dostateczną ilość energii na pokonanie do 8 kilometrów na jednym ładowaniu, co jest uzależnione od masy ładunku oraz ukształtowania terenu.

  • Duże możliwości transportowe – na taczkę można jednorazowo załadować do 350 kilogramów materiału. Jest to wynik nieosiągalny dla taczek ręcznych, a już szczególnie nierealny w sytuacji, gdyby taką taczkę miała obsługiwać jedna osoba.

  •  

Napęd elektryczny nie tylko odciąża operatora taczki, minimalizując ryzyko urazów i ograniczając zmęczenie. Główną zaletą z perspektywy właściciela firmy jest to, że może oddelegować do obsługi taczki tylko jednego pracownika. Jak obliczyła firma Nu-Star, model MUV pozwala jednej osobie wykonać tyle samo pracy, ile normalnie trzeba byłoby zlecić 4 pracownikom. Oszczędności są więc widoczne gołym okiem i szybko odczuwane w portfelu.

...

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych. Zapraszamy do lektury.

03/06/20

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU