REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Minikoparki Kubota 
KX060-5 i U56-5: nowa generacja, te same najwyższe standardy

W tym numerze e-maszbud.pl nie możemy oczywiście całkowicie odciąć się od chaosu, jaki zapanował na świecie. Już teraz w ciemno można zakładać, że wielu producentów maszyn budowlanych przesunie zapowiedziane wcześniej premiery. Prawdopodobnie nie będzie to jednak dotyczyć Kuboty. Japończycy wprowadzają do oferty zupełnie nową serię minikoparek o oznaczeniu 5. Reprezentują ją dwa arcyciekawe modele, czyli Kubota KX060-5 oraz Kubota U56-5. Maszyny mają być dostępne w sprzedaży w naszym kraju od maja, a ich dystrybutorem będzie HKL Baumaschinen Polska. Sprawdźmy więc, dlaczego warto poczekać na te premiery.

 

Podstawowe dane techniczne

 

Nowa generacja minikoparek Kubota obejmuje w sumie trzy maszyny (również U50-5), jednak skupimy się na dwóch, które z uwagi na właściwości robocze i masę operacyjną powinny wzbudzić szczególne zainteresowanie wśród polskich przedsiębiorców – zarówno rozważających zakup, jak również korzystających z usługi wynajmu.

 

Kubota KX060-5 to minikoparka o masie operacyjnej 5,560 kilogramów, napędzana silnikiem rozwijającym moc 47,6 KM. Nieco mniejsza U56-5 waży 5,520 kilogramów i została wyposażona w tę samą jednostkę napędową. Obie maszyny możemy zatem zaliczyć do kategorii minikoparek około 5-tonowych, a więc bardzo popularnych w naszym kraju.

 

Zatrzymajmy się na moment przy silniku. Kubota zastosowała w obu maszynach własną jednostkę wyposażoną w filtr DPF oraz system CSR dodatkowo ograniczający emisję szkodliwych związków do atmosfery. Dzięki temu silnik z bezpośrednim wtryskiem spełnia europejską normę Stage-V. Sam filtr DPF charakteryzuje się dłuższym okresem bezobsługowej pracy, co pozytywnie wpływa na koszty eksploatacji.

 

Bardzo ciekawie prezentują się również parametry robocze obu maszyn. Kubota U56-5 w wersji z ramieniem o długości 1635 mm oferuje zasięg łyżki na poziomie aż 5670 mm. W większej KX060-5 topowe ramię ma długość 1820 mm, a zasięg wynosi 5815 mm.  Pojemność łyżki wynosi natomiast odpowiednio 0,13 m3 oraz 0,14 m3.

...

 

Więcej na ten temat już w tym tygodniu, w nadchodzącym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

31/03/20

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU