REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Minikoparka elektryczna JCB 19C-1E z opcją ładowania poniżej 2 godzin

Czy maszyna w 100% elektryczna może się równać pod względem wydajności z tą z konwencjonalnym napędem? To pytanie zadaje sobie cała branża budowlana, a firma JCB właśnie udzieliła na nie wyczerpującej odpowiedzi. Minikoparka elektryczna JCB 19C-1E osiąga praktycznie identyczne parametry robocze, jak model podobnej klasy z silnikiem wysokoprężnym. To dowód na to, że elektryczne maszyny budowlane nie tylko mają sens, ale też mogą w niedługim czasie wyprzeć z rynku klasyczny sprzęt.

 

Najważniejsze cechy minikoparki JCB 19C-1E

 

Maszyny elektryczne nie są już żadną nowością, ale do tej pory niemal wszystkie zaprezentowane modele cierpiały na tę samą chorobę: niską wydajność oraz krótki czas pracy na akumulatorach. W przypadku prezentowanej minikoparki udało się rozwiązać oba te problemy.

 

Było to możliwe dzięki zastosowaniu trzech lub czterech (w zależności od wersji) akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 15-20 kWh. Obsługują one funkcję szybkiego ładowania, dzięki czemu można w 100% przywrócić im pojemność w ciągu mniej niż 2 godzin! Przy korzystaniu ze standardowego gniazdka 230 V czas ładowania wynosi około 8 godzin, co także jest bardzo dobrym wynikiem.

 

W minikoparce znajdziemy zaawansowany układ hydrauliczny z funkcją wykrywania obciążenia, co przekłada się na większą wydajność kopania. Nie ma już mowy o tym, że maszyna z napędem elektrycznym w jakikolwiek sposób ogranicza operatora. Tutaj śmiało można liczyć na efektywność porównywalną z minikoparką napędzaną silnikiem wysokoprężnym.

 

W prezentowanym modelu zastosowano regulowane na szerokość podwozie. Maksymalna głębokość kopania wynosi 2576 mm przy zastosowaniu dłuższego ramienia o długości 1100 mm. Dodajmy, że kabina JCB 19C-1E została „pożyczona” z modelu premium, dzięki czemu operator pracuje w otoczeniu materiałów bardzo wysokiej jakości i ma do swojej dyspozycji wiele funkcjonalnych rozwiązań, jak chociażby proporcjonalne przełączniki kołyskowe dla funkcji pomocniczych. Jedyna różnica  w stosunku do wersji z konwencjonalnym napędem polega na tym, że zamiast wskaźnika paliwa w kabinie znajduje się wskaźnik naładowania baterii.

31/03/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU