REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Minikoparka elektryczna Bobcat E10e na bauma 2019

Kolejni producenci zdradzają szczegóły swojej obecności na monachijskich targach bauma 2019. Tym razem poznaliśmy plany firmy Bobcat, która przywiezie do Niemiec wiele nowości. Bez wątpienia największą „gwiazdą” stoiska producenta będzie minikoparka elektryczna Bobcat E10e, której projekt powstał po sąsiedzku – w Bobcat Innovation Center w czeskim Dobris.

 

Pierwsza taka maszyna na świecie

 

Bobcat E10e to pierwsza w pełni elektryczna minikoparka typu ZTS (zero tail swing – nie zachodzi poza obrys gąsienic przy obrocie) w klasie 1 tony, która nie jest tylko prototypem, ale maszyną w 100% przygotowaną do jej komercyjnego wykorzystania. Targi bauma 2019 będą oficjalnym debiutem tego sprzętu. Bobcat zaprezentuje minikoparkę zarówno na jednym z sześciu stanowisk, jak i w obszarze demonstracyjnym – oznacza to, że widzowie będą mogli zobaczyć maszynę w akcji i przekonać się, że w pełni elektryczny napęd idealnie nadaje się do ciężkich zastosowań roboczych.

 

Nowa minikoparka konstrukcyjnie została oparta na modelu E10, który do dziś jest najchętniej wybieraną maszyną w klasie do 1 tony. Świadczą o tym wyniki sprzedaży – w ciągu 10 lat od debiutu na całym świecie sprzedano ponad 10 tysięcy egzemplarzy E10 z konwencjonalnym napędem. Dodajmy, że aktualnie ten model jest oferowany pod nazwą E10z, co podkreśla, że mamy do czynienia z minikoparką typu ZTS.

 

Bobcat E10e ma wiele zalet z punktu widzenia właściciela. Zero emisyjny i bezgłośny napęd umożliwia pracę w zamkniętych pomieszczeniach oraz w centrach miast, również w godzinach nocnych.  Minikoparka jest bardzo kompaktowa, bo jej szerokość to zaledwie 72 centymetry – maszyna bez problemu przejedzie więc przez typowy otwór drzwiowy. Wydajne akumulatory pozwalają na nieprzerwaną pracę przez 8 godzin.

 

Więcej nowości od Bobcat

 

Podczas bauma 2019 Bobcat zaprezentuje także inne maszyny, w tym zaliczane do debiutującej serii R (jest to 5 modeli: E26, E27z, E27, E34 i E35z) w klasie od 2 do 4 ton. Goście imprezy jako pierwsi zobaczą też m.in. nowe kompaktowe ładowarki teleskopowe TL43.80HF oraz TL30.70.

 

31/03/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU