REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Maszyna przeładunkowa Sennebogen 821E - świetny wybór dla przedsiębiorstw komunalnych

Branża komunalna bez wątpienia należy do tych sektorów, które w ostatnich kilkunastu latach przeszły największą metamorfozę. Nowoczesne i efektywne metody odzysku, spalarnie odpadów zamiast składowisk – to flagowe dowody tych zmian. Firmy działające w branży komunalnej korzystają dziś z bardzo zaawansowanych technologii. Przykładem są koparki przeładunkowe, które znakomicie sprawdzają się m.in. w sortowniach czy w skupach złomu. W tym artykule przyglądamy się bliżej jednej z najciekawszych rynkowych nowości, czyli maszynie przeładunkowej Sennebogen 821E.

 

Do uniwersalnych zastosowań

 

Maszyna przeładunkowa Sennebogen 821E w zależności od wyposażenia osiąga masę od niecałych 24 do nieco ponad 25 ton. Jej ramię oferuje maksymalny zasięg 12 metrów. Jednocześnie maszyna zachowuje całkiem kompaktową konstrukcję, dzięki czemu może być z powodzeniem wykorzystywana także w halach magazynowych.

 

Podwozie kołowe ułatwia manewrowanie na ograniczonej przestrzeni oraz umożliwia pokonywanie trudnego terenu, w tym zasypanego odpadami. Cztery stopy podporowe gwarantują dobrą stabilność nawet przy maksymalnym obciążeniu wysięgnika. Opcjonalnie dostępne są także gąsienice.

 

W Europie maszynę można zamówić z silnikiem Cumminso mocy 141 KM, która spełnia normę emisji spalin EU Stage IVf. Jednostka ta jest wyjątkowo oszczędna, a do tego gwarantuje odpowiedni zapas momentu obrotowego.

 

Oszczędność paliwa

 

Maszyna przeładunkowa Sennebogen 821E została zaprojektowana z myślą o tym, by jej praca nie narażała przedsiębiorcy na przesadne koszty. Stąd szereg rozwiązań mających oszczędzać paliwo. Najważniejszym z nich jest system automatycznej redukcji obrotów w zależności od zapotrzebowania na moc. Po 5 sekundach bezczynności obroty spadają do 1400, natomiast po 8 sekundach silnik pracuje już na biegu jałowym. Jeśli operator nie podejmie żadnych działań przez 5 minut, wówczas silnik po prostu się wyłączy.

 

Dodatkowo do dyspozycji operatora jest automatyczny tryb ekologicznej i ekonomicznej pracy, po którego uruchomieniu zużycie paliwa spada nawet o 20%. Warto również zwrócić uwagę na bardzo wydajny system chłodzenia silnika, co na pewno będzie przydatne w warunkach dużego zapylenia i wysokiej temperatury – zwłaszcza w halach przeładunkowych.

...cdn.

 

Więcej już jutro, w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzętach i maszynach budowlanych. Zapraszamy.

21/12/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU