REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Małe maszyny, wielki biznes: elektryzujący rozwój kompaktowych urządzeń

W centrum jednych z najbardziej wpływowych przemian technologicznych ostatnich lat, kompaktowe maszyny okazały się być wylęgarnią innowacji i wszechstronności zastosowań. Eksperci Volvo Construction Equipment (Volvo CE) wyjaśniają, dlaczego nadal są najpopularniejszym segmentem rynku. 

 

Światowy rynek kompaktowego sprzętu budowlanego - składający się z kompaktowych koparek, miniładowarek, kompaktowych ładowarek gąsienicowych i kompaktowych ładowarek kołowych - został wyceniony na ponad 10 miliardów USD w 2017 r. i prawdopodobnie do końca 2025 r. osiągnie ponad 15 miliardów USD. Według analityków, sprzedaż samych minikoparek stanowiła prawie 23% z 1,1 miliona sztuk sprzętu budowlanego sprzedanego w ubiegłym roku na całym świecie. W przypadku ładowarek kompaktowych, obecnie wycenianych na 4,8 mld USD, oczekuje się, że rynek wzrośnie o kolejne 3% w ciągu najbliższych 10 lat.

 

- Ich popularność wynika najprawdopodobniej z ich wszechstronności. - twierdzi Helmut Broy, lider platformy biznesowej ładowarek kołowych kompaktowych w Volvo CE.  - Kompaktowe ładowarki kołowe to maszyny serwisowe, które mogą obsługiwać każdy segment, od krajobrazu i ogrodnictwa po drogi, inżynierię lądową i rolnictwo. Są to niezbędne nośniki wielonarzędziowe wymagane w dzisiejszym zróżnicowanym krajobrazie biznesowym.

 

Przemysł kompaktowych maszyn budowlanych zawiera produkty, które są małe, wytrzymałe, mogą zmieścić się w mniejszych miejscach, mają wszechstronne zastosowanie i są opłacalne - wszystko to wyjaśnia ich zwiększone zastosowanie w miarę wzrostu zapotrzebowania na infrastrukturę i budownictwo. Stały się one coraz bardziej popularne niemal we wszystkich regionach - Europa i Ameryka Północna pozostają najważniejszymi rynkami dla Volvo CE. Jednak to właśnie Azja ma stać się największym rynkiem kompaktowego sprzętu budowlanego w najbliższej przyszłości, częściowo dzięki rozwojowi infrastruktury miejskiej w regionie.

 

Innym ważnym czynnikiem wpływającym na popularność maszyn jest wzrost elektromobilności, która na nowo definiuje rynek na różne sposoby. Producenci mocno zainwestowali w rozwój rozwiązań elektrycznych w tym sektorze, w tym Volvo CE - który jako pierwszy producent OEM zobowiązał się do przeniesienia swojej kompaktowej linii produktów z oleju napędowego na elektryczny w Europie jest prawdopodobnie liderem rewolucji przemysłowej. Od połowy 2020 r. Volvo CE rozpocznie wprowadzanie na rynek koparek kompaktowych z napędem elektrycznym (EC15 do EC27) i ładowarek kołowych (L20 do L28), co powstrzyma rozwój tych modeli w oparciu o silniki wysokoprężne.

...

Tłum. e-maszbud.pl, wg Volvo CE

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach i sprzęcie budowlanym.

24/12/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU