Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Gigant światowej branży producentów maszyn budowlanych, firma LiuGong Machinery, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczęła proces imponujących inwestycji w naszym kraju.

 

W dniach 27-28 września, przedstawiciele LiuGong oficjalnie poinformowali o otwarciu Europejskiej Centrali firmy w Warszawie, a także Europejskiego Centrum Dystrybucji Części Zamiennych oraz nowej linii produkcyjnej w zakładzie LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli. To znakomite informacje dla naszej gospodarki oraz sygnał, że Polska znalazła się w kręgu inwestycyjnego zainteresowania największych światowych korporacji.

 

Europejska Centrala LiuGong w Warszawie

 

Inwestycje LiuGong w naszym kraju mają niebagatelne znaczenie, dlatego ich oficjalne potwierdzenie nastąpiło podczas prestiżowego, dwudniowego eventu. W wydarzeniu udział wzięli najważniejsi przedstawiciele LiuGong, w tym: Huang Haibo - Prezes Guangxi LiuGong Machinery oraz Howard Dale – Przewodniczący Zarządu LiuGong Europe oraz LiuGong Dressta Machinery Sp. z o.o. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Xu Jian - ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, a także sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzy Kwieciński oraz prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

 

Pierwszym aktem wizyty na szczycie było otwarcie Europejskiej Centrali LiuGong w Warszawie, która została przeniesiona do naszego kraju z Holandii. Zadaniem Centrali jest wspieranie biznesowego rozwoju korporacji w Europie, czyli dbanie o zwiększenie udziałów LiuGong w naszym regionie. To duże wyzwanie, ponieważ europejski rynek jest bardzo konkurencyjny, a klienci nieufnie podchodzą do nowości.

 

- Mamy ogromną szansę rozwoju w Europie. LiuGong przyjął za priorytet stałe usprawnianie swoich produktów i usług oraz rozwój biznesu w tym regionie, dlatego też otworzyliśmy nową centralę regionalną, która ma być wsparciem przy realizacji tych celów i aspiracji. - powiedział Howard Dale, Przewodniczący Zarządu LiuGong Europe oraz LiuGong Dressta Machinery.

 

Europejska Centrala Regionalna będzie jednym z najważniejszych ośrodków LiuGong poza Chinami. Ma stanowić centrum wsparcia dla klientów z całej Europy, a także realizować kampanie sprzedażowe i marketingowe. Biorąc pod uwagę, że Europa jest obecnie kluczowym rynkiem dla firmy, Polskę spotkał spory zaszczyt.

 

Europejskie Centrum Dystrybucji Części Zamiennych w Stalowej Woli

 

Drugim etapem wydarzenia było uroczyste otwarcie Europejskiego Centrum Dystrybucji Części Zamiennych w Stalowej Woli. Potężny magazyn o powierzchni 3500 m2 został otwarty w zakładzie produkcyjnym LiuGong Dressta Machinery na Podkarpaciu. To właśnie stąd będą dostarczane części zamienne do maszyn chińskiego producenta dla klientów w całej Europie: począwszy od filtrów, a skończywszy na podzespołach układów napędowych i hydrauliki. Chiński gigant zainwestował w rozbudowę kompleksu blisko 8 milionów euro.

 

Otwarcie nowego centrum jest bardzo ważnym etapem w rozwoju marek LiuGong i Dressta na europejskim rynku. Maszyny chińskiego producenta będą jeszcze atrakcyjniejszym wyborem dla tych klientów, którzy do tej pory obawiali się długiego czasu oczekiwania na części zamienne. Ten problem z miejsca przestaje mieć znaczenie. Europejskie Centrum Dystrybucji Części Zamiennych w Stalowej Woli zostało zbudowane zgodnie z najnowszymi normami, gwarantującymi szybką obsługę odbiorców, bez względu na to, gdzie znajdują się ich maszyny.

 

Warto dodać, że centrum w Stalowej Woli jest dziewiątym obiektem LiuGong na świecie odpowiadającym za magazynowanie i dystrybucję części zamiennych do maszyn LiuGong oraz Dressta. Zatrudnienie znalazło w nim 18 specjalistów i 12 pracowników. Centrum gwarantuje dostawę części do dystrybutorów w Polsce tego samego dnia, a do europejskich sieci z dnia na dzień.

 

- Wdrożyliśmy procesy szybkiego załatwiania zamówień awaryjnych, jak również zamówień na skład. Zawarliśmy umowy z firmami transportowymi dla zapewnienia codziennej spedycji przesyłek lotniczych i okresowych przesyłek morskich – powiedział Piotr Fiszer, Dyrektor ds. Dystrybucji Części Zamiennych.

 

Otwarcie Centrali Regionalnej i Europejskiego Centrum Dystrybucji Części Zamiennych to nie wszystko. Firma LiuGong podjęła również decyzję o zwiększeniu zdolności produkcyjnych zakładu w Stalowej Woli, poprzez uruchomienie nowej linii do produkcji spycharek i układarek rur marki Dressta, a także ładowarek kołowych i koparek marki LiuGong. Tym samym wydajność zakładu wzrosła aż do 1000 sztuk maszyn rocznie. W Stalowej Woli będą produkowane koparki serii E i ładowarki kołowe serii H.

 

e-maszbud.pl

LiuGong otwiera Europejską Centralę w Warszawie oraz inwestuje w Stalowej Woli
29 listopada 2017

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia