REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

LiuGong ma 60 lat. I wcale nie zamierza zwalniać tempa!

Jak z firmy dostarczającej tylko jeden produkt na lokalny rynek zrobić gigantyczne konsorcjum o międzynarodowym znaczeniu? Zapytajcie w centrali LiuGong. Ta korporacja przeszła bardzo długą drogę, która zawiodła ją na pozycję jednego z największych producentów maszyn budowlanych na świecie. Firma w tym roku świętuje 60-lecie działalności. Warto to odnotować, ponieważ rozwój LiuGong nierozerwalnie jest związany z naszym krajem.

 

Początki

 

Firma LiuGong powstała w 1958 roku w Szanghaju. Początkowo zatrudniała nieco ponad 500 osób, które odpowiadały za produkcję stosunkowo prostych i niedrogich maszyn budowlanych. Pierwszy znaczący przełom nastąpił w roku 1966, kiedy to uruchomiono produkcję pierwszej zmodernizowanej ładowarki kołowej Z435. W dalszym ciągu kluczowym rynkiem dla firmy były rodzime Chiny.

 

Nowa rzeczywistość polityczna, która nastała na początku lat 90. XX wieku, stworzyła warunki do szerszego otwarcia się na świat. Kierownictwo LiuGong już wiedziało, że chiński rynek jest za mały dla błyskawicznie rozwijającej się firmy. W 1992 roku zaprezentowano pierwszą koparkę LiuGong WY40, która zwiastowała początek światowej ekspansji producenta.

 

Witamy w Europie…

 

Jest rok 2003. LiuGong rośnie w siłę, ale produkty firmy wciąż nie cieszą się dużą popularnością na kluczowym, europejskim rynku. To już wkrótce ma się zmienić. Kierownictwo producenta ma plan, którego elementem jest debiut na wielkiej imprezie targowej: INTERMAT w Paryżu. Rok później LiuGong wystawia się także na monachijskiej BAUMIE. Nie ma już wątpliwości, że chińska firma poważnie myśli o zdobyciu kontraktów na Starym Kontynencie. I nie tylko.

...

 

Cały artykuł jest dostępny w najnowszym numerze naszej

e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

Zapraszamy do lektury.

01/06/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU