REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Liebherr zaprezentuje swoje inteligentne systemy wspomagające na bauma 2019

Sterowanie dużymi maszynami budowlanymi jest dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Doświadczony operator może się właściwie zdać na elektronikę, skupiając się przy tym na dokładnym wykonywaniu zadania. Producenci stale pracują nad automatyzacją funkcji swoich maszyn, czego najlepszym przykładem jest firma Liebherr. Ten austriacki producent podczas targów bauma 2019 zaprezentuje inteligentne systemy wspomagające dla dużych ładowarek kołowych XPower.

 

Aktywne rozpoznawanie osób z tyłu

 

To pierwszy z inteligentnych systemów, którego zadaniem jest znaczne zwiększenie bezpieczeństwa na placu budowy, a wręcz wyeliminowanie ryzyka wypadków. System wykrywa obecność człowieka za maszyną i natychmiast alarmuje o tym operatora.

Innowacją jest to, że prezentowane rozwiązanie działa znacznie dokładniej niż klasyczne czujniki wykrywające nieruchome obiekty. Operator otrzymuje informację z odpowiednim wyprzedzeniem, system nie reaguje też bez potrzeby, co ogranicza liczbę sygnałów alarmowych.

 

Zintegrowany system monitorowania ciśnienia w oponach

Analizując koszty eksploatacji maszyny budowlanej bardzo często pomija się aspekt opon. Tymczasem ich zakup stanowi niemałą inwestycję dla każdego przedsiębiorcy. Stąd istnieje potrzeba przedłużenia trwałości ogumienia. Bez wątpienia pomoże w tym rozwiązanie od Liebherr.

 

Zintegrowany system monitorowania ciśnienia w oponach przez cały czas rejestruje stan ogumienia i informuje o tym operatora za pośrednictwem wyświetlacza maszyny. Jeśli ciśnienie będzie zbyt niskie lub za wysokie, system wyśle powiadomienie. Działa to dokładnie na tej samej zasadzie, co czujniki ciśnienia w samochodach osobowych – obecnie standardowo montowane w nowych autach.

 

Dodajmy, że podczas bauma 2019 Liebherr zaprezentuje także swoje nowe modele ładowarek kołowych z serii L: L 509 oraz L 518, które będą dostępne na europejskim rynku od kwietnia.  Maszyny są napędzane silnikami spełniającymi normę emisji spalin Stage V.

31/03/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU