REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Ładowarki kołowe Kubota R070 i R090 - nowa generacja, ta sama jakość

Jakiś czas temu Kubota ogłosiła wprowadzenie zupełnie nowej generacji ładowarek kołowych, które mają być jeszcze wyraźniej ukierunkowane na komfort operatora, bezpieczeństwo pracy oraz efektywność roboczą. Znając japońskiego producenta można było w ciemno zakładać, że to nie są tylko puste zapowiedzi. Teraz możemy już je zweryfikować, ponieważ poznaliśmy konkrety. Nowe ładowarki kołowe Kubota R070 i R090 mają potencjał, by stać się głównym graczami w kategorii maszyn o masie operacyjnej do 5 ton. Sprawdźmy, jakie korzyści oferują nabywcom. 

 

Najważniejsze parametry techniczne

 

Ładowarki kołowe Kubota R070 i R090 różnią się delikatnie masą operacyjną, a tym samym możliwościami ładunkowymi. Mniejsza maszyna waży niecałe 4,5 tony, natomiast większa blisko 5 ton. W obu ładowarkach producent zastosował tę samą jednostkę napędową, ale w różnych wariantach mocy. Silnik w R070 rozwija 50,8 KM, natomiast w R090 64,3 KM.

 

Warto pochylić się nad tą jednostką, ponieważ mamy tutaj do czynienia z bardzo ekologicznym i ekonomicznym silnikiem, spełniającym normę emisji spalin EU Stage V. Jest to zasługa między innymi zastosowania nowoczesnego filtra DPF o wydłużonym interwale serwisowym.

 

Mniejsza ładowarka standardowo jest wyposażona w łyżkę o pojemności 0,65 m3, natomiast w R090 producent zastosował łyżkę 0,85 m3. Kubota R070 może jednorazowo ładować na samochód do 1790/1880 kilogramów materiału (w zależności od wariantu kabiny, przy 80% wypełnieniu łyżki), a R090 2080/2160 kilogramów – wartości te są oczywiście odpowiednio mniejsze przy maksymalnym wysunięciu wysięgnika. Opcjonalnie można zastosować widły do przenoszenia palet.

 

Dodajmy również, że maszyny mogą podnieść materiał na maksymalną wysokość 3230 mm, natomiast maksymalna wysokość ładowania to odpowiednio 2525 mm oraz 2465 mm.

...

 

Cały artykuł jest dostępny na łamach najnowszego numeru naszej e-gazety o maszynach i sprzęcie budowlanym.
Zapraszamy.

01/03/20

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU