REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Ładowarka kołowa Komatsu WA480-8

Komatsu już w kwietniu tego roku zapowiedziało wprowadzenie na rynek nowej ładowarki kołowej. Model WA480-8 budził ogromne zainteresowanie gości targów Intermat w Paryżu i to przełożyło się na liczbę zamówień. Ta ładowarka przekonuje do siebie znakomitą wręcz uniwersalnością, ale również oszczędnością. Co to właściwie oznacza w praktyce? Zapraszamy do naszej analizy tego bardzo ciekawego modelu.

 

Naturalny następca WA480-6 LC

 

Ładowarka kołowa Komatsu WA480-6 LC była (i wciąż jest) jedną z najpopularniejszych maszyn w swojej klasie. Japoński producent uznał jednak, że czas na zmiany i nie powinny mieć one charakteru wyłącznie kosmetycznego. Stąd decyzja o uruchomieniu produkcji zupełnie nowej ładowarki – WA480-8. Model ten w dużej mierze bazuje na poprzedniku, ale jest od niego znacznie ekonomiczniejszy i wydajniejszy.

 

Już wstępne testy wykazały, że nowa ładowarka gwarantuje aż o 15% niższe zużycie paliwa. To zasługa nie tylko nowej jednostki napędowej o mocy 299 KM, ale także lepszej efektywności wykorzystania mocy. W ładowarce pojawił się m.in. tryb automatycznego kopania oraz zaprojektowana na nowo łyżka. Oba te rozwiązania ułatwiają penetrację w materiale, przyspieszają jego nabieranie i tym samym ograniczają liczbę cykli roboczych, co bezpośrednio przekłada się na ograniczenie zużycia oleju napędowego.

 

Na tym nie koniec. W WA480-8 pojawiła się nowa skrzynia biegów z ulepszonym konwerterem momentu obrotowego. Przekładnia znacznie lepiej radzi sobie z dobieraniem przełożeń do obrotów silnika, a więc do aktualnego zapotrzebowania na moc, co także ma wpływ na oszczędności z tytułu zużycia paliwa. Ponadto elementy skrzyni i całego układu napędowego są lepiej chronione przed przeciążeniami, dzięki czemu właściciel maszyny może liczyć na dłuższe okresy bez awarii oraz wolniejsze zużywanie się opon.

...cdn.

Więcej na ten temat już w najbliższym numerze naszej e-gazety o maszynach budowlanych. Zapraszamy.

30/10/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU