REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Kubota KX037-4 - godnie zastąpi cenioną poprzedniczkę

Stare porzekadło głosi, że lepsze jest wrogiem dobrego. Nie ma ono jednak zastosowania w branży maszyn budowlanych. Producenci muszą regularnie odświeżać gamę swoich sprzętów, bo rosną wymagania użytkowników i zmieniają się przepisy środowiskowe. Efektem jest to, że z oferty stopniowo znikają nawet znakomite maszyny. Świeżym przykładem jest minikoparka Kubota KX101 – jedna z najlepszych propozycji w tej klasie wagowej. Przedsiębiorcy nie powinni jednak narzekać, bo jej następca, czyli KX037-4, zapowiada się naprawdę świetnie.

 

Podstawowe parametry techniczne

 

Minikoparka Kubota KX037-4, która ma wejść do sprzedaży na przełomie stycznia i lutego, wraz z kabiną waży niecałe 3600 kilogramów. Producent zastosował w niej silnik o mocy 24,2 KM wyposażony w bezpośredni wtrysk paliwa. Czterocylindrowa jednostka charakteryzuje się bardzo wysoką kulturą pracy – udało się obniżyć poziom hałasu oraz wibracji przenoszonych na kabinę, co z pewnością doceni każdy operator. Kubota zapewnia również, że nowa minikoparka będzie wyraźnie oszczędniejsza niż KX101.

 

Wygodnym rozwiązaniem zastosowanym w maszynie jest system automatycznego przełączania między trybami jazdy. „Czyta” on warunki drogowe oraz analizuje obciążenie, by dostosować do nich potrzebną moc. Gwarantuje to bardzo płynny przejazd.

 

Warto także wspomnieć o systemie automatycznego biegu jałowego. Z chwilą, gdy dźwignie sterujące maszyny pozostają w bezruchu przez ponad 4 sekundy, silnik od razu zaczyna pracować na wolnych obrotach. Wystarczy jednak przesunąć dowolną dźwignię, by wróciła pełna moc. Jest to rozwiązanie oszczędzające paliwo oraz ograniczające emisję szkodliwych spalin i hałasu.

 

Minikoparka będzie dostępna w kilku wariantach: z daszkiem lub z kabiną,  krótkim lub długim ramieniem do kopania czy dodatkową instalacją hydrauliczną lub klimatyzacją

... cdn.

 

Więcej na ten temat na łamach najnowszego numeru naszej e-gazety o sprzętach i maszynach budowlanych. Zapraszamy do lektury.

03/12/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU