Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Można śmiało stwierdzić, że opracowanie technologi przecisków bezwykopowych zrewolucjonizowało pracę branży instalacyjnej oraz niesamowicie ułatwiło wykonywanie przecisków w przestrzeni zurbanizowanej. Nie trzeba już zamykać dróg i niszczyć nawierzchni, aby np. przyłączyć budynek do sieci ciepłowniczej czy gazowej. Maszyny przeciskowe to dziś niezbędny sprzęt firm instalacyjnych, który musi się charakteryzować znaczną wytrzymałością. Coraz bardziej liczy się również czas wykonania przecisku. Świetnie na te potrzeby odpowiadają krety Grundomat 55N i 75N marki Tracto Technik. Przyglądamy się bliżej ich możliwościom.

 

Szeroki wybór

 

Maszyny przeciskowe Grundomat 55N i 75N wchodzą w skład całej gamy urządzeń niemieckiego producenta, która obejmuje 10 maszyn w wersji standardowej i 4 w wersji krótkiej. Nie ma więc żadnego problemu, aby wybrać kreta idealnie pasującego do konkretnego zadania. Urządzenia Tracto Technik sprawdzą się zarówno podczas wykonywania krótkich przecisków pod podstawowe media (prąd woda gaz), jak i w zaawansowanych pracach instalacyjnych.

 

Krety Grundomat są dostępne w zakresie średnic od 45 do 180 mm i długości od 997 do 2280 mm (wersja krótka od 875 do 1393 mm).

 

Znakomita jakość wykonania

 

Fachowcy wybierają urządzenia niemieckiej firmy z prostego powodu: mają do nich zaufanie. Tracto Technik gwarantuje bardzo wysoką jakość swoich produktów, którą widać już po samej budowie kretów. Urządzenia posiadają korpus poddany specjalnym obróbkom cieplnym, chromowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, który gwarantuje ponadprzeciętną wytrzymałość. Newralgiczny element kreta, czyli głowica, jest wymienialna, podobnie jak jej elementy ulegające naturalnemu zużyciu.

 

Krety posiadają uszczelnienie tłoka, taśmy ślizgowe i uszczelnienie głowicy, dzięki czemu udało się ograniczyć zużycie powietrza oraz zabezpieczyć sprzęt przed wnikaniem brudu. Dla ułatwienia i przyspieszenia obsługi producent zastosował połączenia gwintowe naprężające. Krety mogą być sterowane ręcznie do przodu lub do tyłu. Między dwoma biegami (przód tył) zastosowano sposób przełączania przez przekręcenie węża a dla maszyn o większych średnicach przez dźwignię w oliwiarce.

 

Krety Grundomat 55N i 75N – nie do zatrzymania

 

W kretach Tracto Technik zostały użyte dwa rodzaje głowic: koronowa i stopniowana. Pierwsza z nich jest przeznaczona do gruntów toczących się, kamienistych i kompaktowych. Zasada działania jest bardzo prosta – czubek dłuta wybija otwór pilotowy, a korona tnie grunt. Ziemia jest wypierana na zewnątrz poprzez kanały i zagęszczana. Głowica koronowa zapewnia bardzo wysoką precyzję i siłę przebicia, co ma szczególne znaczenie podczas wykonywania przecisku w gruncie kamienistym.

 

Głowica stopniowana to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które sprawdza się w każdym gruncie. Zastosowanie głowicy stopniowanej umożliwia w pierwszej fazie rozbijanie przeszkody, a następnie zagęszczenie urobku wokół maszyny, co zapewnia dużą stabilność ruchu. Bezpośrednio przed głowicą powstaje szeroki stożek ciśnienia.

 

Warto nieco szerzej opisać zasadę działania systemu dwutaktowego zastosowanego w kretach Grundomat 55N i 75N. W pierwszym takcie tłok przekazuje energię na dłuto, w efekcie czego głowica wykonuje otwór wiertniczy i usuwa przeszkody. Cała energia koncentruje się na dłucie oraz na wewnętrznej sprężynie. W drugim takcie sprężyna oddaje energię na głowicę wiercącą, która porusza się w otworze przewiertu, natomiast tłok uderza w korpus. Dzięki temu cały kret wraz z podczepioną rurą może przesuwać się do przodu.

 

Metoda dwutaktowa ma wiele zalet, ale najważniejsze jest to, że przewiert jest wykonywany o wiele szybciej i z zachowaniem najwyższej precyzji kierunku. Ta technologia świetnie sprawdza się podczas wykonywania przecisków pod istniejącą infrastrukturą, w geotermii, wykonywaniu przyłączy do domów, wykonywaniu fundamentów palowych a dla maszyn od 130 mm wzwyż również i wybijaniu rur stalowych.

 

Do kretów Grundomat 55N i 75N producent oferuje dodatkowo specjalistyczny osprzęt jak np. system lokalizowania, podgrzewacz sprężonego powietrza, przyrząd optyczny do ustawiania – Grundoscop zaś dla kretów o średnicy ≥ 130 mm - nasadki do wybijania i wbijania rur stalowych.

 

Krety Grundomat 55N i 75N marki Tracto Technik są dostępne w ofercie firmy HKL Baumaschinen Polska.

 

e-maszbud.pl

Krety Grundomat 55N i 75N od Tracto Technik – szybko, celnie, w każdych warunkach.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia