Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Wielkimi krokami zbliża się sezon zimowy, co nie dla wszystkich przedsiębiorców oznacza przymusowy przestój w pracach. Wiele firm lada moment rozpocznie okres najbardziej wytężonej pracy. Mowa oczywiście o przedsiębiorstwach zajmujących się zimowym utrzymaniem dróg. W tej branży niezbędny jest odpowiedni sprzęt, który nie tylko zapewni efektywną pracę, ale także wysoki komfort i bezpieczeństwo operatora. Sprawdzamy, dlaczego idealnym wyborem są właśnie maszyny firmy Kramer.

 

Niezbędne opcje

 

Ładowarki kołowe Kramer są bardzo popularne wśród firm zajmujących się zimowym utrzymaniem dróg. Wynika to z prostego faktu: ten sprzęt naprawdę świetnie odpowiada na potrzeby operatorów, a także doskonale radzi sobie w trudnych warunkach atmosferycznych i drogowych.

 

Zacznijmy od kabiny. W ładowarkach kołowych Kramer możemy zastosować takie udogodnienia, jak podgrzewane siedzenie operatora oraz podgrzewane lusterka. Dostępne w opcji jest również dodatkowe ogrzewanie wraz z wstępnym podgrzewaniem silnika – funkcję, którą można zaprogramować według preferencji operatora. Paradoksalnie zimą przydaje się też klimatyzacja, dzięki której znika problem zaparowanych szyb. Jeśli natomiast chodzi o wyposażenie związane z bezpieczeństwem, to ładowarki Kramer oferują światło migowe ostrzegawcze na dachu i reflektory boczne.

 

Ładowarki Kramer mogą być wyposażone w centralne smarowanie, co znacznie ułatwi serwisowanie maszyn w okresie zimowym i usprawni działanie elementów hydraulicznych, obniżając tym samym ryzyko awarii. Dodatkowo w maszynach można zastosować środki ochronne do pracy w agresywnych warunkach. Bezpieczeństwo na drodze czy placu zwiększy natomiast akustyczny sygnał cofania.

 

Mechanika przygotowana na ciężkie warunki

 

Silniki montowane w ładowarkach Kramer są wyposażone w opcję podgrzewania paliwa, dzięki czemu wyeliminowany zostaje problem utrudnionego rozruchu z powodu zamarznięcia oleju napędowego. Niezależne podgrzewanie oleju hydraulicznego gwarantuje natomiast sprawność hydrauliki nawet w najcięższe mrozy.

 

W razie gwałtownego zapotrzebowania na moc (np. po bardzo intensywnych opadach śniegu) można skorzystać z opcjonalnej funkcji Power Flow, która zwiększa przepływ oleju hydraulicznego do 120 litrów na minutę. Dodatkowo ładowarki mogą mieć czwarty obieg sterowania oraz sterowanie na tył.

 

Skuteczny układ jezdny

 

Zima to zmienne warunki drogowe, dlatego operatorom maszyn przydadzą się również inne niestandardowe funkcje, które można zastosować  w ładowarkach Kramer. Jedną z nich jest szybki bieg tzw ecospeed. W przypadku chęci zaoszczędzenia paliwa można uruchomić funkcję ecospeed i poruszać się z prędkością 30 lub 40 km/h.

 

Dostępne akcesoria zimowe

 

Oczywiście maszyna do zimowego utrzymania dróg zapewnia pełną funkcjonalność dopiero po doposażeniu jej w specjalistyczne akcesoria. Kramer oferuje m.in. solarkę montowaną z tyłu, która jest dostępna w modelach 5035, 5055, 5065 i 5065T. Taką solarkę można zamówić w fabryce producenta. Fabryczny montaż ma mnóstwo atutów, w tym:

 

  • idealnie rozprowadzone przewody,

  • przewody ulokowane pod obiciem pulpitu,

  • przycisk na joysticku,

  • oświetlenie montowane na solarce (ważne ze względu na przepisy ruchu drogowego),

  • nie występuje przekroczenie obciążenia na osi tylnej (montaż bliżej pojazdu),

  • montaż umożliwia otwarcie pokrywy silnika.

 

Solarki mogą mieć pojemność 110 lub 170 litrów oraz osiągają wydajność od około 6000 m2 do około 10000 m2 (przy 20 g/m2). Z kolei do maszyn serii 8 oferowane są solarki napędzane hydraulicznie.

 

Solarka to oczywiście nie wszystko. Przyda się jeszcze montowany w miejsce szufli – pług do odśnieżania, co dodatkowo zapewni optymalne dociążenie przedniej osi. Przydatnym akcesorium może być także frezarka do śniegu.

 

Jak widać przedsiębiorcy zajmujący się zimowym utrzymaniem dróg znajdą w ofercie Kramer praktycznie wszystko, co umożliwi im sprawną i komfortową pracę w ciężkich warunkach. Maszyny Kramer oraz dedykowany do nich osprzęt zimowy są dostępne w ofercie firmy HKL Baumaschinen Polska.

 

e-maszbud.pl

Kramer – idealna maszyna do zimowego utrzymania dróg
29 listopada 2017

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia