REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Koparka wyburzeniowa CAT 340 SB - jeszcze większy zasięg roboczy

Doskonale znana koparka wyburzeniowa CAT 340 od lat jest jednym z hitów sprzedaży Caterpillara. Firma postanowiła udoskonalić tę konstrukcję poprzez zastosowanie prostego wysięgnika – stąd dopisek SB (Straight Boom). To rozwiązanie znacznie zwiększa zasięg roboczy koparki, gwarantując tym samym lepszą wydajność i obniżenie kosztów pracy. Tym samym koparka wyburzeniowa CAT 340 SB idealnie wpisuje się w filozofię Caterpillara Rewrite the Rules, która polega na wdrażaniu rozwiązań realnie odpowiadających na potrzeby użytkowników. Przyjrzyjmy się tej maszynie nieco bliżej.

 

Korzyści z zastosowania nowej konstrukcji ramienia w 340 SB

 

Wysięgnik typu Straight Boom nie jest oczywiście żadną wielką nowością – inżynierowie Caterpillara stosowali to rozwiązanie już wcześniej, chociażby w mniejszej koparce wyburzeniowej CAT 336F SB. W porównaniu z wysięgnikiem Reach Boom opcja SB umożliwia wykonywanie wszelkich prac wyburzeniowych, ale też związanych z sortowaniem na poziomie gruntu. Tym samym zwiększa się zasięg roboczy (zwłaszcza wysokość), bez strat na nośności.

 

Ta funkcjonalność jest niezwykle przydatna w koparce wyburzeniowej. Prosty wysięgnik zwiększa funkcjonalność i uniwersalność maszyny. Operowanie na poziomie gruntu umożliwia precyzyjniejsze prowadzenie prac i ich szybsze zakończenie bez konieczności wykorzystywania dodatkowej maszyny.

 

Duża moc CAT 340 SB przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji

 

Koparkę wyburzeniową CAT 340 SB napędza jednostka Caterpillara C9.3B o mocy 311 KM. Silnik imponuje elastycznością, ponieważ pełnię wigoru pokazuje już przy 1800 obrotach na minutę (tryb jazy) lub przy zaledwie 1550 obrotach (tryb roboczy). Waga operacyjna koparki to niecałe 40 ton. Prosty wysięgnik o długości 6,9 metra umożliwia prowadzenie robót wyburzeniowych na maksymalnej wysokości blisko 14 metrów (funkcja cięcia), przy maksymalnym zasięgu nieco ponad 12 metrów. Są to bardzo dobre parametry, stawiające koparkę CAT 340 SB na pozycji lidera w swojej kategorii.

 

Caterpillar przyzwyczaił nas już, że potrafi łączyć ogień z wodą. W tym przypadku mamy na myśli znalezienie złotego środka pomiędzy wydajnością, a kosztami eksploatacji. Model 340 SB jest przyjazny portfelowi właściciela – zużycie paliwa jest o około 15% mniejsze dzięki między innymi nowej wersji Smart Mode (optymalizacja pracy jednostki napędowej i hydrauliki w różnych warunkach roboczych), zastosowaniu nowych pomp hydraulicznych oraz nowych zaworów hydraulicznych.

... 


Pełna wersja artykułu już jutro, w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

31/07/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU