Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

W kwietniu firma Case zaprezentowała nową pozycję w swoim portfolio maszyn. Koparka gąsienicowa CX245D SR wyróżnia się przede wszystkim bardzo małym promieniem obrotu, dzięki czemu maszyna znakomicie sprawdzi się na ograniczonej przestrzeni. A właściwie już się sprawdza, ponieważ pierwsze koparki trafiły do klientów i zbierają bardzo pozytywne recenzje.

 

Bardzo nowoczesny układ napędowy

 

Koparka gąsienicowa Case CX245D SR to maszyna o masie 26 ton, którą napędza silnik o mocy 160 KM spełniający normę emisji spalin Tier 4 FinalStage IV. Zgodnie z zapowiedziami producenta maszyna oferuje bezkonkurencyjne parametry robocze, które są charakterystyczne dla całej serii D. Mowa tutaj o sile odspajania, maksymalnym udźwigu i sterowności. To wszystko dodatkowo zostało połączone z bardzo małym apetytem na paliwo.

 

W układzie napędowym zastosowano oczywiście cały zestaw podzespołów, których zadaniem jest redukcja emisji spalin. Bardzo ważne jest to, że Case zrezygnowało filtra cząstek stałych, a więc wszyscy przedsiębiorcy, którzy dostają gęsiej skórki na dźwięk akronimu DPF, mogą odetchnąć z ulgą. Zamiast tego inżynierowie zastosowali układ selektywnej redukcji SCR oraz technologię DOC. Regeneracja układu nie jest także zbyt kosztowna – producent podaje, że zużycie płynu AdBlue odpowiada jedynie 2,5-3% całkowitego zużycia paliwa. Uzupełnienie płynu przypada co 5 pełnych tankowań, a więc nie jest to przesadnie uciążliwa czynność.

 

Minimalny promień obrotu dla większej funkcjonalności

 

W przypadku maszyn tej wielkości zawsze dużym problemem jest ich efektywne wykorzystanie na ograniczonej przestrzeni, szczególnie w centrach miast. Case podeszło do sprawy metodycznie, czego efektem jest znaczne ograniczenie promienia obroty. Dzięki temu, bez zmniejszania rozmiarów, a tym samym wydajności roboczej, udało się stworzyć maszynę, dla której ciasne zaułki i sąsiedztwo ścian budynków są naturalnym środowiskiem.

 

Ograniczenie promienia obrotu nic by nie dało, gdyby operator nie był w stanie wykorzystać parametrów maszyny. Dlatego Case bardzo przyłożyło się do kwestii sterowania. Koparka wyróżnia się przyjaznym i precyzyjnym systemem sterowania, który zawiaduje zmodernizowaną hydrauliką.

 

Wszystko pod kontrolą

 

W systemie hydraulicznym pojawiła się nowa pompa, której towarzyszy większy rozdzielacz. To wpłynęło na poprawienie efektywności pracy maszyny oraz skrócenie liczby cyków roboczych aż o 12% w porównaniu do poprzedniej generacji koparek. Operatora przez cały czas wspiera inteligentny system sterowania, który zawiaduje wydatkiem energetycznym pompy hydraulicznej. Maszyna bardzo efektywnie wykorzystuje maksymalny moment obrotowy silnika, co w naturalny sposób przekłada się na obniżenie zużycia paliwa.

 

Wśród narzędzi wpływających na ekonomiczną i wydajną pracę maszyny warto wymienić chociażby system automatycznego wyłączania silnika na postoju czy dostosowywania prędkości obrotowej jednostki do aktualnego zapotrzebowania na moc.

 

Przestronna kabina

 

Case chwali się tym, że stworzyło najlepszą kabinę w swojej klasie. Nawet jeśli jest w tym odrobina przesady, to nie można nie zauważyć, że królestwo operatora jest wyjątkowo komfortowe i przestronne. Oczywiście zapewnia także najwyższe standardy bezpieczeństwa. Warto podkreślić znacznie obniżony poziom hałasu i doskonałą szczelność kabiny, co zapewnia znacznie wyższy komfort pracy.

 

Ponadto operator ma do dyspozycji pneumatycznie zawieszony i podgrzewany fotel, który stanowi wyposażenie standardowe. Sterowanie maszyną odbywa się za pomocą wielofunkcyjnego joysticka, który znacząco poprawia ergonomię kabiny.

 

Maszyna przeszła już chrzest bojowy

 

Nowa koparka Case od momentu zapowiedzenia jej debiutu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem branży, czego najlepszym przykładem była decyzja belgijskiej firmy Terrassement Berger, która błyskawicznie zamówiła maszynę i otrzymała ją jeszcze przed oficjalnym startem sprzedaży. Koparka pracuje na placu budowy niedaleko Liege i zbiera świetne opinie nabywcy. To reklama, o jakiej każdy producent marzy.

 

Koparka gąsienicowa Case CX245D SR może być złotym strzałem producenta i nie będzie to żadnym zaskoczeniem. W końcu maszyny, które w tak oczywisty sposób rozwiązują wcześniej nierozwiązywalne problemy, zawsze są oczekiwane przez klientów.

 

e-maszbud.pl

 

Koparka gąsienicowa Case CX245D SR ze zmniejszonym promieniem obrotu.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia