REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Koparka CAT 326 - większa wydajność przy niższych kosztach eksploatacji

Caterpillar nie zwalnia tempa i jeszcze przed końcem 2019 roku prezentuje kolejną nowość w swojej ofercie. Tym razem jest to koparka CAT 326, czyli zupełnie nowa pozycja w katalogu producenta, mająca zainteresować nabywców przede wszystkim rewelacyjnym stosunkiem wydajności do kosztów utrzymania. Uwagę zwraca również bardzo komfortowa kabina oraz szereg funkcji poprawiających bezpieczeństwo i tempo pracy.

Im prościej, tym lepiej

 

Inżynierom Caterpillar przy projektowaniu tej koparki przyświecała jedna zasada: maszyna ma być bardzo łatwa w obsłudze, a tym samym przyjazna operatorowi. Ponadto postawiono na sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne, które przekładają się na bezawaryjność i wysoką odporność na pracę w skrajnie trudnych warunkach.

 

Prostota nie oznacza oczywiście rezygnacji z najnowocześniejszych technologii – wprost przeciwnie. W koparce CAT 326 znajdziemy między innymi funkcję zdalnego rozruchu za pośrednictwem modułu Bluetooth czy identyfikację operatora wraz z możliwością ustawienia własnych, preferowanych funkcji. Wszystkim można sterować z poziomu 8-calowego ekranu dotykowego umieszczonego w kabinie. Nawet operatorzy starszej daty, przyzwyczajeni do klasycznego układu kabiny, powinni się tutaj szybko odnaleźć.

 

Sprawdzona jednostka napędowa

 

W prezentowanej koparce producent zastosował dobrze znany i ceniony przez operatorów silnik CAT 7.1, który nie tylko bardzo dobrze radzi sobie z napędzaniem tej 26-tonowej maszyny, ale dba również o portfel właściciela. Jednostka jest bardzo oszczędna, ograniczając zużycie paliwa o około 15% w porównaniu z modelami serii F.

 

Wato tutaj zwrócić uwagę na bardzo ciekawe funkcje, z których może korzystać operator. Jedną z nich są trzy zautomatyzowane tryby wyboru mocy. Dodatkowo mamy funkcję automatycznego sterowania prędkością obrotową silnika, co przyda się w trudniejszych warunkach terenowych.

 

Znakomita wydajność

 

Z obliczeń producenta wynika, że nowa koparka oferuje aż o około 45% większą wydajność w porównaniu z modelami, które zastępuje. Jest to przede wszystkim zasługa nowego, bardzo zaawansowanego układu hydraulicznego oraz zwiększenia momentu obrotowego o 12%. Do tego dochodzi szereg funkcjonalnych rozwiązań ułatwiających zadanie operatorowi, a tym samym przekładających się na szybsze tempo prowadzenia prac.

 

Wspomnijmy o funkcji SMART-mode – po jej aktywowaniu następuje automatyczne dopasowanie prędkości obrotowej silnika i mocy układu hydraulicznego do aktualnych potrzeb. Świetnym rozwiązaniem jest opcjonalna funkcja SmartBoom, która pozwala swobodnie opuścić wysięgnik bez angażowania pompy hydraulicznej. Funkcja ta współpracuje również z młotem hydraulicznym, zwiększając siłę nacisku.

...

 

Pełna wersja artykułu jest już dostępna w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

01/12/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU