REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Koncern LiuGong zaprezentował swoją wizję rozwoju podczas konferencji w Stalowej Woli

To kolejne duże wyróżnienie dla naszego kraju ze strony azjatyckiego giganta sektora maszyn budowlanych. W dniach od 14 do 16 listopada w Stalowej Woli odbyła się konferencja dla europejskich dilerów LiuGong. Jej hasło przewodnie to „Vision 2020”. Jak nietrudno się domyślić, podczas spotkania najważniejsi przedstawiciele koncernu zaprezentowali plany strategiczne LiuGong na przyszły rok, jak również na kolejne lata – kluczową rolę w ich realizacji mają odegrać właśnie europejscy, w tym polscy, partnerzy firmy.

 

Ważne wydarzenie dla całego koncernu

 

Organizowanie podobnych spotkań dla krajowych dilerów nie jest oczywiście żadną nowością – robi tak większość światowych koncernów. Konferencja w Stalowej Woli miała jednak bardzo dużą rangę, o czym najlepiej świadczy fakt, że osobiście pofatygował się na nią prezes LiuGongGroup, ZengGuang’an. W swoim wystąpieniu podkreślił on, jak istotne dla koncernu jest wzmacnianie lokalnych przedstawicieli oraz firm ściśle współpracujących z LiuGong. To najważniejszy element strategii potentata, zakładającej szybką, choć organiczną ekspansję na europejskim rynku.

 

W konferencji w Stalowej Woli wzięło udział ponad 100 osób z ponad 25 krajów, w tym dilerzy LiuGong Europe, członkowie stowarzyszeń branżowych, partnerzy handlowi koncernu, pracownicy oraz urzędnicy państwowi. Podczas spotkania podsumowano 2019 rok, który był świetny dla całego koncernu, a także nakreślono wizję dalszego rozwoju.

 

Jeszcze więcej inwestycji

 

Podstawą dalszego rozwoju LiuGong w Europie będzie inwestowanie w istniejące przedstawicielstwa oraz w te zupełnie nowe. W swoim przemówieniu potwierdził to Howard Dale, prezes LiuGong Europe. Przypomniał on o trwającej budowie nowego centrum projektowania i budowy koparek w Wielkiej Brytanii.

 

To kolejny krok w stronę przeniesienia znacznej części produkcji na Stary Kontynent – podobnie, jak miało to miejsce w przypadku działu badań i projektowania. O tym, że ta taktyka świetnie się sprawdza, najlepiej świadczy przykład równiarki LiuGong 4180D, zaprojektowanej w angielskim Stoke i nagrodzonej w prestiżowym konkursie Red DotAward.

 

Kolejną istotną kwestią w strategii rozwoju LiuGong jest rozszerzenie oferty części zamiennych. Można wręcz stwierdzić, że ma to decydujące znaczenie dla powodzenia planu europejskiej ekspansji koncernu. Potencjalni nabywcy maszyn LiuGong nadal nie zawsze są do nich przekonani, pomimo bardzo atrakcyjnej ceny i znakomitej jakości. Obawiają się właśnie problemów z serwisowaniem oraz słabym dostępem do części. Howard Dale zapowiedział, że w 2020 roku natychmiastowa (od ręki) dostępność części zamiennych do maszyn LiuGong ma wynosić w Europie aż 92% - to duża zmiana w porównaniu z dzisiejszymi 78 procentami.

...

 

Pełna wersja artykułu jest już dostępna w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

01/12/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU