REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Kompaktowa ładowarka kołowa Komatsu WA80M-8

Końcówka 2019 roku była wyjątkowo pracowita dla Komatsu. Japoński producent jeszcze w grudniu zdążył ogłosić swoją premierę, czyli nową maszynę, która będzie dostępna w ofercie także europejskich dilerów. Mowa o kompaktowej ładowarce kołowej Komatsu WA80M-8. Jest to bardzo interesujący model, głównie z uwagi na znakomitą wszechstronność oraz wysoki komfort i bezpieczeństwo pracy operatora. Nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności bliższego zapoznania się z możliwościami tego sprzętu.

 

Nie tylko na plac budowy

 

Nowa kompaktowa ładowarka kołowa Komatsu WA80M-8 będzie świetnym wyborem dla każdej firmy, która realizuje najróżniejsze zlecenia wymagające angażowania tego typu maszyny. Równie dobrze może to być załadunek kruszyw, jak i transport kostki brukowej czy innych materiałów na terenie placu budowy. Ładowarka spokojnie poradzi sobie w pracach ogrodniczych, rolniczych, nawet leśnych. Widać, że Komatsu zależało na włączeniu do swojej oferty bardzo uniwersalnego sprzętu, co akurat w naszym kraju (gdzie istnieje spore zapotrzebowanie na takie maszyny) powinno przełożyć na duży sukces sprzedażowy.

 

Wszechstronność ładowarki wynika przede wszystkim z zastosowania szybkozłącza hydraulicznego (bardzo łatwego w obsłudze), kinematyki Easy Fork (umożliwia transport ładunków za pomocą wideł paletowych równolegle do podłoża, bez konieczności regulowania zębów wideł) oraz zaoferowania szerokiej gamy osprzętu roboczego. W zasadzie każdy nabywca jest w stanie dostosować maszynę ściśle pod kątem swoich potrzeb i zyskać sprzęt, który realnie wesprze go w codziennej pracy.

 

Świetny napęd w Komatsu WA80M-8

 

Mocną stroną prezentowanej maszyny jest zastosowany w niej zespół napędowy. Komatsu postawiło tutaj na jednostkę o mocy 72 KM, która bardzo dobrze radzi sobie z ważącą niecałe 6000 kg ładowarką. Świadczy o tym fakt, iż opcjonalnie można zwiększyć maksymalną prędkość jazdy ładowarki do 40 km/h. Silnik spełnia przy tym normę emisji EU Stage V, a więc maszyna może być spokojnie wykorzystywana do pracy na terenach objętych rygorystycznymi przepisami ochrony środowiska.

 

Praca na tej maszynie jest bardzo łatwa również dzięki zastosowaniu w pełni automatycznej przekładni hydrostatycznej, która przekazuje moc na wszystkie cztery koła. To z kolei przekłada się na znakomitą przyczepność w każdych warunkach terenowych, a tym samym na wysokie bezpieczeństwo operatora. W tym miejscu warto również wspomnieć o innej ciekawej opcji, czyli zmiennej prędkości pełzania, co pozwala operatorowi zachować jeszcze większą kontrolę nad maszyną i pracować w warunkach np. silnego obłocenia opon.

...

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach i sprzęcie budowlanym.

24/12/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU