REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Komatsu Poland dla najmłodszych, czyli kolejna edycja „Matsuri” za nami

Japońskie słowo matsuri oznacza festiwal. Impreza pod tą nazwą odbyła się już po raz szósty i na stałe wpisała się w kalendarz warszawskich wydarzeń kulturalnych. „Matsuri” tradycyjnie promuje fascynującą dla wielu Polaków kulturę Japonii. W tym roku impreza została przeniesiona z hali Torwaru na tereny Służewskiego Domu Kultury. To było dobre posunięcie, bo większa część wydarzenia odbyła się na świeżym powietrzu, co szczególnie przypadło do gustu najmłodszym. Odnośnie dzieci – oczywiście nie zapomniała o nich firma Komatsu Poland, której na tej imprezie po prostu nie mogło zabraknąć. 

 

Wyjątkowa edycja

 

Tegoroczny „Matsuri” został zorganizowany w 60. rocznicę ponownego nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią. Okazja była więc wyjątkowa. Japonia, Japończycy i japońskie produkty od wielu lat cieszą się w Polsce szacunkiem i popularnością, o czym świadczy chociażby rosnące zainteresowanie nauką języka samurajów, wysokie obłożenie samolotów narodowego przewoźnika LOT latających do Tokio, jak również coraz szersza oferta wycieczek turystycznych i biznesowych do Kraju Kwitnącej Wiśni.

 

Ta sympatia działa także w drugą stronę. Polska jest coraz lepiej znana wśród Japończyków, którzy szczególnie cenią sobie muzykę Fryderyka Chopina, twórczość Andrzeja Wajdy, Romana Polańskiego czy Krzysztofa Kieślowskiego, a także – to może być dla wielu ciekawostką – uwielbiają polską ceramikę. 

 

W ten kontekst znakomicie wpisuje się „Matsuri”. Imprezę zorganizowały Ambasada Japonii, Związek Pracodawców „Shokokai” oraz Klub Japoński w Polsce, przy współudziale Dzielnicy Mokotów i Służewskiego Domu Kultury.

...

 

Więcej na ten temat już dziś po południu, w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach budowlanych. Zapraszamy.

30/06/17

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU