REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Komatsu Poland dla najmłodszych, czyli kolejna edycja „Matsuri” za nami

Japońskie słowo matsuri oznacza festiwal. Impreza pod tą nazwą odbyła się już po raz szósty i na stałe wpisała się w kalendarz warszawskich wydarzeń kulturalnych. „Matsuri” tradycyjnie promuje fascynującą dla wielu Polaków kulturę Japonii. W tym roku impreza została przeniesiona z hali Torwaru na tereny Służewskiego Domu Kultury. To było dobre posunięcie, bo większa część wydarzenia odbyła się na świeżym powietrzu, co szczególnie przypadło do gustu najmłodszym. Odnośnie dzieci – oczywiście nie zapomniała o nich firma Komatsu Poland, której na tej imprezie po prostu nie mogło zabraknąć. 

 

Wyjątkowa edycja

 

Tegoroczny „Matsuri” został zorganizowany w 60. rocznicę ponownego nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią. Okazja była więc wyjątkowa. Japonia, Japończycy i japońskie produkty od wielu lat cieszą się w Polsce szacunkiem i popularnością, o czym świadczy chociażby rosnące zainteresowanie nauką języka samurajów, wysokie obłożenie samolotów narodowego przewoźnika LOT latających do Tokio, jak również coraz szersza oferta wycieczek turystycznych i biznesowych do Kraju Kwitnącej Wiśni.

 

Ta sympatia działa także w drugą stronę. Polska jest coraz lepiej znana wśród Japończyków, którzy szczególnie cenią sobie muzykę Fryderyka Chopina, twórczość Andrzeja Wajdy, Romana Polańskiego czy Krzysztofa Kieślowskiego, a także – to może być dla wielu ciekawostką – uwielbiają polską ceramikę. 

 

W ten kontekst znakomicie wpisuje się „Matsuri”. Imprezę zorganizowały Ambasada Japonii, Związek Pracodawców „Shokokai” oraz Klub Japoński w Polsce, przy współudziale Dzielnicy Mokotów i Służewskiego Domu Kultury.

...

 

Więcej na ten temat już dziś po południu, w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach budowlanych. Zapraszamy.

30/06/17

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU