REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Komatsu na bauma 2019 - nowości, pokazy, technologie

Bauma to targi o tak dużej renomie, że żaden szanujący się producent sprzętu budowlanego nie może traktować ich po macoszemu. Obserwujemy, jak poszczególne firmy pieczołowicie przygotowują się do tego wydarzenia. Wśród nich jest oczywiście Komatsu. Japoński producent przywiezie do Monachium ponad 30 maszyn, a także liczne modele osprzętu. Cała branży ostrzy sobie zęby szczególnie na zapowiedziane pokazy spycharki D375A-8 oraz koparki górniczej PC4000-11. Nie zabraknie też prezentacji najnowszych technologii usprawniających pracę operatora, zwiększających bezpieczeństwo na placu budowy oraz obniżających koszty eksploatacji maszyn.

 

Rozwiązania nie tylko dla branży budowlanej

 

Komatsu zarezerwowało dla siebie ogromne stanowisko wewnętrzne o powierzchni aż 3000 metrów kwadratowych. Będą na nim prezentowane nowości przeznaczone na rynek europejski. Z kolei na zewnątrz, na powierzchni 2600 metrów kwadratowych, japoński producent planuje pokazy możliwości sprzętu oraz swoich technologii.

 

Warto przy tym zaznaczyć, że Komatsu przywiezie do Monachium nie tylko maszyny budowlane, ale także górnicze. W ten sposób producent wpisuje się w jeden z motywów przewodnich tegorocznej edycji imprezy, czyli zrównoważone wydobycie nośników energii. 

 

Jakie maszyny zobaczymy na stanowisku Komatsu?

 

Jak już wspomnieliśmy, największym hitem będzie pokaz spycharki D375A-8. Ta 73-tonowa maszyna napędzana silnikiem o mocy 636 KM, wyposażona w lemiesz o pojemności 22 m3, oferuje bardzo wysoki komfort pracy operatora oraz niespotykaną w tej klasie wydajność.

 

Jest to zasługa m.in. zastosowania sprzęgła blokady zmiennika momentu obrotowego, które można automatycznie wyłączyć. Wówczas moc silnika jest przekierowywana bezpośrednio do skrzyni biegów, co zwiększa prędkość jazdy i wydajność maszyny, jednocześnie ograniczając zużycie paliwa i skracając czas cyklu roboczego.

 

Japoński producent zaprezentuje między innymi swoje minikoparki hydrauliczne z serii MR-5, która całkiem niedawno została uzupełniona o cztery modele: PC30MR-5, PC35MR-5, PC45MR-5 oraz PC55MR-5. Wszystkie maszyny zostały wyposażone w elektronicznie sterowany silnik o mocy 24,4 KM (dwie pierwsze koparki) oraz 39,7 KM. Są to bardzo ekonomiczne jednostki, zużywające o 5% paliwa mniej w porównaniu z poprzednią generacją.

 

Kolejną prezentowaną maszyną będzie potężna koparka górnicza PC4000-11, która może być skonfigurowana jako podsiębierna lub przedsiębierna. Napędza ją 16-cylindrowa jednostka Tier 4 Final o mocy 1875 KM, wyposażona w układ selektywnej redukcji katalitycznej SCR. Maszyna kopie na głębokość 8 metrów, a standardowa łyżka ma pojemność 22 m3.

... cdn.

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach i sprzęcie budowlanym. Zapraszamy do lektury.

31/03/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU