REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Komatsu Europe przeprojektowało swoją stronę internetową z ofertami używanych maszyn

Strona www.used.komatsu.eu to jeden z najpewniejszych adresów dla przedsiębiorców, którzy planują kupić używaną maszynę budowlaną ze sprawdzonego źródła. Komatsu już od dawna realizuje swój projekt dostarczania sprzętu z drugiej ręki, który spełnia rygorystyczne normy jakościowe i tym samym nie stanowi ryzykownego zakupu. Serwis internetowy japońskiego producenta od momentu uruchomienia cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ale przyszedł czas na jego modernizację. Jakie zmiany zostały wprowadzone? O tym przeczytacie w dalszej części artykułu.

 

Skąd ta decyzja?

 

Nie ma wątpliwości, że dotychczasowa wersja strony internetowej www.used.komatsu.eu aż prosiła się o odświeżenie, co było spowodowane przede wszystkim gwałtownym wzrostem użytkowników mobilnych – czyli osób przeglądających ogłoszenia i kontaktujących się z oferentem za pośrednictwem smartfonów czy tabletów. Jeśli wierzyć statystykom Google, już nawet co drugi użytkownik największej wyszukiwarki korzysta z niej właśnie przez urządzenie mobilne. Firmy, którym zależy na dobrej widoczności w sieci, nie mogą tego bagatelizować.

 

Domyślamy się, że serwis z ofertami maszyn używanych został przez Komatsu potraktowany trochę w kategoriach eksperymentu. Koncern chciał się przekonać, czy taki format ma w ogóle sens, czy może jednak nadal korzystniej jest stawiać na sprzedaż w modelu stacjonarnym. Duże zainteresowanie, o czym świadczą imponujące statystyki odwiedzin, rozwiało te wątpliwości.

 

Komatsu podjęło więc jedyną rozsądną decyzję i postanowiło mocno zainwestować w swoją stronę www.used.komatsu.eu.

 

Na czym polegają te zmiany?

 

Komatsu do współpracy przy redesignie strony zaprosiło firmy Mascus oraz Ritchie Bros Asset Solution. Ta kooperacja przyniosła całkowicie odnowiony serwis internetowy, który w założeniu ma być kompleksowym, mobilnym narzędziem do obsługi całego procesu wyszukiwania oraz zakupu używanej maszyny z sieci dilerskiej Komatsu.

 

Nowy serwis został udoskonalony nie tylko pod względem UX (czyli funkcjonalności dla użytkownika), ale także programistycznym – chodzi o to, aby również europejscy dilerzy Komatsu mogli wygodniej korzystać z narzędzia w celu usprawnienia promowania i sprzedaży floty używanych maszyn. W tym celu aplikacja została ściśle połączona z systemem zarządzania zapasami Komatsu IMS.

... 

 

Pełna wersja artykułu już jutro, w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

31/07/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU