REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Już jest! Ruszyła sprzedaż nowej koparki gąsienicowej Doosan DX300LC-7

Doosan nie należy do najbardziej „płodnych” producentów maszyn budowlanych. Ta firma słynie raczej z maksymalnego dopieszczania swoich produktów i stopniowego aktualizowania gamy modelowej. Jest to ryzykowna taktyka, choć trzeba przyznać, że gdy już producent ogłasza wprowadzenie nowej maszyny, to od razu rzuca nią spore wyzwanie konkurencji. Prawdopodobnie tak samo będzie w przypadku zapowiadanej już nowej koparki gąsienicowej Doosan DX300LC-7, która 1 sierpnia oficjalnie trafiła do sprzedaży. Czas zatem sprawdzić, czym tym razem zaskoczył nas producent.

 

Nowa jednostka napędowa

 

Do napędzania koparki DX300LC-7 inżynierowie Doosana zatrudnili nowy silnik, który spełnia normę emisji spalin EU Stage V. Warto podkreślić, że tak dobry wynik został osiągnięty pomimo braku układu recyrkulacji spalin z zaworem EGR. Pozwoliło to zwiększyć ilość powietrza dostarczanego do komory spalania, co z kolei przełożyło się na wzrost temperatury jednostki i samych spalin. Ten stosunkowo prosty zabieg powoduje, że w spalinach jest wyraźnie mniej cząstek stałych, a te, które pozostają, są wychwytywane przez filtr DPF.

 

Doosan poszedł więc nieco pod prąd, ponieważ do tej pory producenci raczej starali się rozwijać efektywność układów recyrkulacji spalin, rezygnując natomiast z filtrów DPF, które – nie oszukujmy się – nie cieszą się zbyt dobrą sławą w branży budowlanej. W tym przypadku Doosan zapewnia jednak, że filtr zastosowany w nowej koparce wymaga minimalnych zabiegów konserwacyjnych, gwarantując przy tym długą i bezawaryjną pracę. Jak zwykle: to zweryfikują dopiero użytkownicy, jednak biorąc pod uwagę jakość produktów Doosan można mieć nadzieję, że nie są to tylko puste deklaracje.

...

 

Pełna wersja artykułu będzie dostępna 31 sierpnia, w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

30/08/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU