REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Japonia stawia na i-Construction.  
Na czym to polega?

Wszystkie rozwinięte gospodarki świata borykają się z bardzo poważnym problemem braku rąk do pracy. Uderza on także w tak zamożne kraje, jak Japonia, gdzie niedobory pracowników zmusiły rząd do podjęcia zdecydowanych działań zaradczych. Już w 2015 roku w Japonii ogłoszono start inicjatywy i-Construction, która przyniosła spektakularne efekty. Duży udział w sukcesie tego przedsięwzięcia miały japońskie firmy, takie jak Komatsu. 

 

Starzenie się społeczeństwa zagraża japońskiej gospodarce 

 

Polscy pracodawcy masowo narzekają na bardzo trudną sytuację na rynku zatrudnienia. Co mają jednak powiedzieć w Japonii, gdzie już ponad 30% siły roboczej ma powyżej 55 lat? Ten problem mocno uderza przede wszystkim w sektor inżynierii lądowej i wodnej – w tych branżach sytuacja jest wręcz dramatyczna. W dodatku Japonia leży w strefie świata, która jest regularnie doświadczana przez naturalne żywioły, jak trzęsienia ziemi, tsunami, powodzie, huragany. W efekcie konieczne jest stałe modernizowanie infrastruktury, ale do tego potrzebni są ludzie lub… nowoczesne technologie. 

 

Japoński rząd postawił na tę drugą opcję, co okazało się być strzałem w dziesiątkę. Koncepcja i-Construction zakłada masowe wykorzystywanie najnowocześniejszych, innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie chociażby maszyn i technologii budowlanych. Japonia jest pierwszym krajem na świecie, w którym idea zastępowania ludzi przez sprzęt w pracach do tej pory zarezerwowanych dla człowieka, przeszła z fazy projektu do realizacji. 

 

Celem wdrożenia strategii i-Construction było znaczące zwiększenie ogólnej produktywności japońskiego przemysłu budowlanego. Jednym z najważniejszych aspektów tej koncepcji jest wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, czyli pisząc prościej: sięganie po zaawansowaną analitykę w celu zbierania danych, które pozwalają na znaczną automatyzację i standaryzację chociażby prac budowlanych. 

 

Komatsu angażuje się w i-Construction 

 

Projekt ogłoszony przez japoński rząd nie mógłby być realizowany bez wsparcia przedsiębiorstw, które decydują o obliczu branży budowlanej w tym kraju. Jednym z kluczowych uczestników strategii i-Construction od samego początku jest Komatsu. Firma od dawna we własnym zakresie inwestuje w innowacyjne rozwiązania, które przekładają się na zwiększenie produktywności i wydajności jej maszyn. 

...

 

Cały artykuł jest dostępny w naszym najnowszym numerze e-maszbud.pl. Zapraszamy do lektury.

01/11/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU