REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Jak zwiększyć zysk z wynajmu maszyn i sprzętu budowlanego?

Wiele firm w Polsce preferuje opłatę miesięczną za najem specjalistycznego sprzętu budowlanego, jako najbardziej opłacalną. Pozwala to przedsiębiorcom zaoferować kompleksowe usługi i uzyskać przewagę nad konkurencją, przy stosunkowo niedużym nakładzie finansowym. Z tego artykułu dowiesz się, jak wypożyczalnie maszyn i sprzętu mogą zwiększyć rentowność, dzięki rozwiązaniom telematycznym bazującym na technologii GPS oraz GSM.

 

W jaki sposób wypożyczalnie maszyn i sprzętu budowlanego wykorzystują moduły GPS i GSM? Właściciele wypożyczalni obserwują na mapie cyfrowej, w jaki sposób ich sprzęt jest użytkowany, sprawdzają lokalizację w czasie rzeczywistym oraz maszynogodziny. Firmy korzystają z systemu do monitorowania, aby zwiększyć efektywność swoich działań na wiele sposobów. Najistotniejsze z nich zostały wymienione poniżej.

 

Dodatkowe zyski dla wypożyczalni

 

Czy wiesz, że dzięki lokalizatorowi GPS możesz sprzedawać lub wynajmować swoje zasoby na podstawie umowy serwisowej? W systemie można ustawiać przypomnienia o przeglądzie technicznym. Wystarczy wprowadzić termin badań technicznych maszyn i sprzętu, a system automatycznie przypomni o nadchodzącym zobowiązaniu. Wielu z klientów korzysta z tej funkcji na zasadzie oferowania dodatkowych usług. Zyskują tym samym dodatkowe źródło dochodów.

 

- W przypadku posiadania większej ilości sprzętu w firmie, pamiętanie o terminach serwisowania może być uciążliwe. Ręczne zapisywanie czasu pracy urządzeń jest nieefektywne, więc firmy poszukują rozwiązań elektronicznych do automatycznego rejestrowania maszynogodzin, mówi Bjorn Andre Hagen z firmy ABAX.

 

Wystawianie faktur za wynajem

 

Zazwyczaj sprzęt wypożyczany jest na doby, a to ile zapłacisz za wynajem, zależy od tego, czy zdecydujesz się na krótki, czy dłuższy czas trwania umowy. Wypożyczalnie zgadzają się na określony czas wykorzystywania sprzętu, natomiast nie mają gwarancji, czy najemca wywiązuje się z uzgodnień. Dlatego, aby sprawdzić czas użytkowania swoich zasobów, właściciele wypożyczalni instalują moduły do monitorowania GPS. Rejestr maszynogodzin jest aktywowany po włączeniu zapłonu silnika. W przypadku nieautoryzowanego użycia, firma ma możliwość wystawienia dodatkowej faktury klientowi. Dzięki raportom dostępnym w systemie do lokalizowania GPS/GSM, wypożyczalnia posiada dowód, że zasoby nie były użytkowane zgodnie z ustalonymi warunkami, a w rezultacie klienci są poprawnie fakturowani za usługi dodatkowe.

 

- Jeden z naszych klientów, posiadający wypożyczalnię sprzętu, wysyła powiadomienia o zbliżających się terminach przeglądów do swoich usługobiorców, następnie umawia techników i wystawia faktury za wykonywane usługi serwisowe. Dla każdej wynajmowanej maszyny, firma jest w stanie zaoferować dodatkowo kompleksową obsługę, mówi  Bjorn Andre Hagen.

...cdn.

 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

Zapraszamy.

01/02/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU