REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Jak przedłużyć bezawaryjną pracę maszyny budowlanej? Poradnik e-maszbud.pl

Zakup maszyny budowlanej to zawsze spore obciążenie dla budżetu przedsiębiorstwa – nawet jeśli mówimy tutaj o sprzęcie używanym. Jest to dostateczny argument, aby wprowadzić w firmie kilka zasad, dzięki którym uda się znacząco przedłużyć trwałość maszyny. Nie zdradzimy wielkiej tajemnicy pisząc, że gros awarii i przedwczesnych remontów wynika z błędów eksploatacyjnych. Jakich szczególnie trzeba unikać? Na co zwrócić uwagę, aby faktycznie móc liczyć na długą i bezawaryjną pracę maszyny budowlanej? O tym piszemy w naszym poradniku.

 

Lepiej zapobiegać awariom

 

Nowoczesne maszyny budowlane imponują wydajnością, ale z drugiej strony są znacznie bardziej podatne na awarie. Wynika to ze skomplikowania konstrukcji – praktycznie każda współczesna maszyna jest wyposażona w zaawansowane systemy elektroniczne, które potrafią odmówić posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie. Można zaryzykować stwierdzenie, że nowoczesne maszyny wymagają większej troski serwisowej niż te, których używano 15-20 lat temu.

 

Właściciele maszyn nie zawsze zdają sobie z tego sprawę lub po prostu bagatelizują konieczność regularnego serwisowania sprzętu. Tymczasem każda awaria jest dużym problemem – zarówno logistycznym, jak i finansowym. Oszczędzanie na obsłudze zawsze się mści, doprowadzając do długiego przestoju i wynikających z tego strat ekonomicznych. Poza tym zaniedbana maszyna szybko traci na wartości i będzie ją o wiele trudniej odsprzedać.

 

Pisząc o konieczności rzetelnego serwisowania maszyn budowlanych często zapominamy o jeszcze jednym, a w gruncie rzeczy najważniejszym argumencie: ludzkim zdrowiu i życiu. Sprzęt, który pracuje na granicy swoich możliwości lub jest ewidentnie niesprawny, bezpośrednio zagraża operatorowi oraz innym osobom pracującym na placu budowy.

 

Serwis nie tylko wtedy, gdy dochodzi do usterki

 

Złą praktyką eksploatacyjną jest korzystanie z usług serwisu maszyn budowlanych dopiero po wystąpieniu awarii. Przedsiębiorcy bagatelizują fakt, iż wielu problematycznych usterek można uniknąć, o ile ktoś w porę zauważy ich symptomy:

 

- Przeprowadzając przegląd maszyn naszych klientów często odnotowujemy, że niektóre części są już na tyle wyeksploatowane, iż lada moment może dojść do awarii. W takiej sytuacji zawsze rozsądnie jest wymienić zużytą część, unikając poważnych problemów. Nie traktujmy tego jako wydatku, ale inwestycję w biznes. – radzi Sylwester Wójcik, ekspert z firmy WIBAKO.

...

 

Pełna wersja artykułu będzie dostępna 31 sierpnia, w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

30/08/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU