REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Jak dobrze i bez ryzyka kupić używaną maszynę budowlaną lub drogową

Zakup maszyny, czy to nowej, czy z rynku wtórnego, to zawsze spore obciążenie dla przedsiębiorstwa. Zwłaszcza takiego, które nie może sobie pozwolić na kosztowne pomyłki. To się niestety zdarza. Zainwestowanie nierzadko wieloletnich oszczędności czy środków z kredytu w sprzęt, który po czasie okazuje się być mechanicznym nieszczęściem, może nawet doprowadzić przedsiębiorstwo do bankructwa, a na pewno wpędzi je w poważne problemy finansowe. Czy można uniknąć takiego scenariusza? Zdecydowanie tak, ale warunek jest jeden: trzeba zachować daleko idącą ostrożność i nie szukać „okazji”. 

O tym, jak dobrze kupić używaną maszynę budowlaną i drogową, a tym samym znacząco zminimalizować ryzyko wpadki, przeczytacie w naszym poradniku. 

 

Zasada ograniczonego zaufania do treści ogłoszenia 

W dobie Internetu to właśnie w sieci przedsiębiorcy najczęściej szukają ofert sprzedaży używanych maszyn budowlanych i drogowych. Takich ogłoszeń jest mnóstwo, przy czym trzeba pamiętać o zasadniczej kwestii: na podstawie samego, nawet z pozoru rzetelnego opisu, nie da się jednoznacznie ustalić faktycznego stanu maszyny.

 

W naszym kraju niestety poważnym problemem jest nagminne „korygowanie” liczników motogodzin. Oszustwa są wręcz na porządku dziennym i dotyczy to zarówno maszyn sprowadzonych z Europy Zachodniej, jak i krajowych. Trzeba na to bardzo uważać i żądać od sprzedawcy dowodu potwierdzającego liczbę przepracowanych godzin (i nawet wtedy we własnym zakresie zweryfikować prawdziwość tych informacji, oceniając stan techniczny maszyny). 

 

Sprowadzona czy krajowa?

 

To standardowe pytanie, jakie zadają sobie przedsiębiorcy szukający używanej maszyny budowlanej lub drogowej. Wiele maszyn oferowanych w Internecie pochodzi z rynków zagranicznych, głównie z Niemiec i Francji. Taki zakup może być korzystny z jednego istotnego powodu:w Polsce cykl życia maszyny jest zupełnie inny niż w Europie Zachodniej. W naszym kraju maszyna często jest eksploatowana do momentu, kiedy daje się nią jeszcze pracować i można zorganizować sobie na nią jakieś roboty.

...

 

Cały artykuł jest dostępny w naszym najnowszym numerze e-maszbud.pl. Zapraszamy do lektury.

01/11/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU