REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Hitachi tworzy spółkę, by rozwijać swoją ofertę elektrycznych maszyn budowlanych

Czas eksperymentów minął. Producenci maszyn budowlanych coraz mocniej inwestują w technologię napędów elektrycznych, bo takie są wymagania środowiskowe (choć niekoniecznie konsumenckie). Firma Hitachi właśnie wykonała duży krok w stronę zaoferowania klientom szerokiej gamy pojazdów zasilanych akumulatorami. Producent zawarł spółkę z  KTEG Kiesel Technologie Entwicklung GmbH, której celem jest prowadzenie zaawansowanych prac nad rozwojem elektrycznych maszyn budowlanych przeznaczonych na europejski rynek.

 

Spółka wykorzysta doświadczenie Hitachi

 

Japoński producent od wielu lat inwestuje w technologię napędów elektrycznych. Efektem było m.in. opracowanie przewodowych koparek elektrycznych z małym i średnim osprzętem. Do tej pory Hitachi dostarczyło ponad 100 tego typu produktów, głównie na rynek japoński. Firma jest również zaangażowana w rozwój technologii koparek akumulatorowych – pierwszą taką maszyną w dorobku Hitachi był model ZX70B z 2006 roku.

 

Coś, co jeszcze niedawno uchodziło za fanaberię czy zwykłą ciekawostkę, obecnie staje się standardem również w Europie. Hitachi chce wykorzystać swoje doświadczenia i zaoferować europejskim klientom elektryczne maszyny idealnie wpisujące się w specyfikę kontraktów realizowanych na Starym Kontynencie.

Stąd właśnie pojawiła się potrzeba utworzenia spółki celowej o nazwie EAC GmbH, w której partnerem zostało przedsiębiorstwo KTEG. Ma ono ogromne doświadczenie w zakresie komercjalizacji elektrycznych maszyn budowlanych na europejskim rynku.

 

Projekt na lata

 

Maszyny elektryczne będą bazować na rozwiązaniach konstrukcyjnych Hitachi i know-how KTEG. Japoński producent traktuje ten projekt bardzo poważnie, o czym świadczy chociażby zaangażowanie  znacznych środków finansowych (kapitał zakładkowy wynosi 500.000 euro). Siedziba spółki EAC GmbH będzie się mieścić w niemieckim Stockstadtam Rhein, a jej przedstawicielem został Toni Kiesel. Na razie nie wiadomo, kiedy możemy się spodziewać pierwszych informacji na temat konkretnych rozwiązań opracowanych przez spółkę.

28/01/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU