Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Na początku roku Liebherr poinformował o rozpoczęciu sprzedaży zupełnie nowej gruszki do betonu HTM 905, która została stworzona z myślą o obniżeniu kosztów eksploatacji, a tym samym zwiększeniu opłacalności. Głównym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest poprawiona konstrukcja bębna. Przyglądamy się bliżej nowej propozycji austriackiego producenta.

 

Bardzo dobre parametry techniczne

 

Liebherr HTM 905 oferuje zbiornik wody o pojemności 10,5 m3. Pojemność samego bębna wynosi 16 m3. Ważną informacją dla nabywców jest fakt, że zabudowę można zamówić w trzech wariantach: Standard o wadze 3780 kg, Lightweight o wadze 3320 kilogramów oraz Super-Lightweight o wadze 3220 kilogramów. Dzięki temu przedsiębiorca może dopasować pojazd do warunków drogowych czy lokalnych przepisów.

 

Bęben ze stali LICRO 500

 

Konstrukcja bębna jest tym, na czym warto się skupić nieco dłużej. Został on wykonany ze specjalnej stali LICRO 500, która jest produkowana specjalnie dla firmy Liebherr. Charakteryzuje ją olbrzymia odporność na ścieranie (zasługa dużej zawartości chromu i tytanu), a jednocześnie bardzo niska waga, co pozwoliło obniżyć ciężar nominalny bębna nawet o 300 kilogramów.

 

Producent szczególną wagę przyłożył do kwestii czyszczenia. Krawędzie zostały dodatkowo wygładzone, dzięki czemu opróżnienie bębna i jego wypłukanie jest teraz znacznie łatwiejsze, co skraca czas niezbędny do wykonania tej czynności, a tym samym pozwala wykonać więcej transportów.

 

Bęben może być opcjonalnie wyposażony w sterownik Litronic-EMC, który steruje prędkością obrotową silnika wysokoprężnego w zależności od tego, czy gruszka jest aktualnie ładowana czy rozładowywana. Dzięki napędowi o stałej prędkości udało się ograniczyć niepotrzebne obroty bębna podczas jazdy, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie zużycia paliwa, a tym samym zwiększenie efektywności kosztowej.

 

Przemyślane rozwiązania

 

Cała zabudowa gruszki została zaprojektowana z myślą o komfortowej obsłudze, co wpływa także na zwiększenie bezpieczeństwa pracy. Platforma umożliwia instalowanie różnych akcesoriów, takich jak uchwyty czy przedłużacze – mnogość opcji konfiguracyjnych jest imponująca.

 

Platforma umożliwia niemal dowolną konfigurację przestrzeni roboczej, w tym instalowanie różnych skrzyń i dodatkowych uchwytów. Dzięki temu można bezpiecznie i wygodnie przechowywać narzędzia i akcesoria, które powinny być łatwo dostępne dla kierowcy.

 

Liebherr przeprojektował także stopnie do wchodzenia na platformę, które są teraz skośne i po prostu wygodniejsze oraz bezpieczniejsze. Poziom bezpieczeństwa poprawiają grube poręcze. Wspomniany już kontroler Litronic-EMC zapobiega np. przypadkowej zmianie kierunku obrotu bębna, co także wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa pracy. Drabina została wykonana z aluminium, dzięki czemu jest lżejsza, a nadal bardzo funkcjonalna.

 

Liebherr HTM 905 opcjonalnie może być także wyposażana w system zdalnej komunikacji z zarządcą floty czy właścicielem. Wszystkie informacje na temat np. zużycia paliwa czy wypracowanych roboczogodzin, a także położenia pojazdu, są wówczas przekazywane bezpośrednio do komputera lub urządzenia mobilnego.

 

Konfiguracja online

 

Świetnym pomysłem producenta było udostępnienie klientom wygodnego narzędzia do konfiguracji gruszki online. Klient bez ruszania się od komputera może wybrać interesującą go konstrukcję HTM 905 (standardowa, lekka czy bardzo lekka), wskazać pożądane pakiety oprzyrządowania, akcesoria oraz malowanie. Działa to bardzo podobnie do konfiguratora samochodu osobowego.

 

Po zakończeniu konfiguracji oczom przedsiębiorcy ukaże się jego idealny pojazd. Co bardzo ważne, na poszczególnych etapach algorytm oblicza możliwy ładunek betonu w metrach sześciennych, co jest uzależnione od wybranego wyposażenia i konstrukcji gruszki. Konfigurację można później zapisać i na jej podstawie zamówić pojazd u dystrybutora.

 

e-maszbud.pl

 

Gruszka do betonu Liebherr HTM 905 z nową konstrukcją bębna
29 sierpnia 2017

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia