REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Frezarki CAT z rodziny PM300 - przegląd oferty producenta

Jesteśmy w samym środku sezonu na roboty drogowe, a Polska to wciąż jeden wielki plac budowy. Firmy wykonawcze mają wiele problemów, przede wszystkim z brakiem rąk do pracy. Jednym z najlepszych sposobów na poradzenie sobie z tą sytuacją jest zakup lub wynajem wydajnego sprzętu, który pozwala przyspieszyć pracę i gwarantuje ich odpowiednią jakość. To dobra okazja, aby bliżej przyjrzeć się aktualnej ofercie modelowej Caterpillara, a konkretnie trzem frezarkom CAT z rodziny PM300: PM310, PM312 i PM313. Są to bardzo popularne modele na europejskim rynku, umożliwiające realizację zdecydowanej większości projektów drogowych.

 

Imponujące możliwości

 

Najmniejszy z opisywanych modeli o masie eksploatacyjnej około 20 ton (z pustym zbiornikiem na wodę) został osadzony na podwoziu gąsienicowym. Pomimo relatywnie niedużych wymiarów maszyna imponuje wydajnością. Szybkość robocza wynosi aż 33 metry na minutę. Wewnętrzny promień skrętu frezarki to 1,92 metra. Maszyna osiąga maksymalną prędkość 5,5 km/h. Do napędzania tej maszyny Caterpillar wykorzystał silnik C9.3 o mocy 330 KM. Układ natrysku wody mieści 1260 litrów płynu, co umożliwia długą nieprzerwaną pracę. 

 

Nieco większa frezarka, CAT PM312, osiąga masę eksploatacyjną na poziomie nieco ponad 21,8 tony. Pod względem możliwości roboczych maszyna jest bliźniaczo podobna do mniejszego modelu, zastosowano tutaj również tę samą jednostkę napędową. Warto zwrócić uwagę na zdecydowanie bardziej rozbudowany zespół wirnika o szerokości urabiania wynoszącej 1225 mm i maksymalnej głębokości skrawania 330 mm. W porównaniu z PM310 mamy tutaj także więcej narzędzi tnących (112 vs. 97).

 

CAT PM313 to oczywiście największy model w tym zestawieniu. Układ napędowy pozostał bez zmian w stosunku do mniejszych maszyn, jednak frezarka cechuje się znacznie lepszymi właściwościami roboczymi. Jej masa eksploatacyjna (pusty zbiornik na wodę) to niecałe 22 tony. Maszyna oferuje szerokość urabiania wynoszącą 1300 mm i maksymalną głębokość skrawania 330 mm. W zespole wirnika zastosowano 97 narzędzi tnących.

...

 

Pełna wersja artykułu będzie dostępna 31 sierpnia, w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

30/08/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU