REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Doosan Infracore demonstruje bezzałogowe i zautomatyzowane rozwiązania budowlane

20 listopada Doosan Infracore zaprezentował "Concept-X" na swoich polach testowych w Boryeong City w Korei, w których uczestniczyło ponad 200 osób z kręgów biznesowych, naukowych i rządowych.

 

Concept-X jest kompleksowym rozwiązaniem kontrolnym, które może być wykorzystywane do badania topografii terenu budowy za pomocą skanowania dronów 3D, tworzenia planów operacyjnych w oparciu o dane topograficzne oraz obsługi sprzętu budowlanego, takiego jak koparki i ładowarki kołowe, bez ingerencji człowieka. Krótko mówiąc, Concept-X realizuje plac budowy przyszłości poprzez wykonywanie wszystkich niebezpiecznych prac budowlanych wyłącznie przez sprzęt, pozostawiając personelowi ludzkiemu swobodę skoncentrowania się na bardziej złożonych zadaniach analitycznych i zarządzających.

 

Chociaż w dziedzinie maszyn budowlanych wprowadzono już pewne indywidualne technologie bezzałogowe, wprowadzenie przez Doosan Infracore technologii automatyzacji bezzałogowej do całego procesu pracy na placu budowy - od geodezji po eksploatację sprzętu budowlanego, takiego jak koparki, ładowarki i wozidła - jest pierwszym na świecie.

 

Concept-X obejmuje szeroki zakres najnowocześniejszych technologii, takich jak rozpoznawanie obrazu, technologie poznawcze, autonomiczne technologie jazdy, zdalne sterowanie 5G, skanowanie terenu w technologii 3D dronami czy też dokładne oszacowanie i zaplanowanie zadań.

 

Nowe technologie wprowadzone podczas demonstracji Doosan Infracore obejmowały technologię zaprojektowaną do tworzenia trójwymiarowych map terenu budowy z danymi pozyskanymi przez drony, technologię umożliwiającą maszynom budowlanym, takim jak koparki i ładowarki kołowe, wykonywanie zoptymalizowanych operacji bezzałogowych w każdej sytuacji na placu budowy oraz technologię umożliwiającą monitorowanie postępu prac w czasie rzeczywistym za pomocą kompleksowego rozwiązania X-Center.

...

Tłum. e-maszbud.pl, wg Doosan

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach i sprzęcie budowlanym.

24/12/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU