REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Dobra minikoparka... czyli właściwie jaka?

Minikoparki to jedne z najpopularniejszych maszyn budowlanych na polskim rynku. Przedsiębiorcy lubią je za uniwersalność, łatwy transport i dużą produktywność. Oferta producentów w tym segmencie jest ogromna i naprawdę nie ma problemu ze znalezieniem maszyny dopasowanej do konkretnych potrzeb. Głównym kryterium wyboru pozostaje więc jakość wykonania, dostępność, cena zakupu oraz łatwość obsługi. Połączenie wszystkich tych cech daje nam minikoparkę niemal idealną. Czy taka istnieje? W poszukiwaniu odpowiedzi przyjrzeliśmy się minikoparkom marki Schaeff.

 

Niemiecka jakość

 

Ten slogan bardzo często jest nadużywany. Producenci czasami chwalą się niemiecką jakością swoich maszyn, „zapominając” dodać, że zza Odry pochodzą tylko niektóre komponenty. W przypadku minikoparek Schaeff jest inaczej. Te maszyny od projektu aż po montaż powstają w Niemczech, co gwarantuje bardzo wysoką jakość wykonania i późniejszą niezawodność.

 

To ciekawe, że tradycyjna filozofia produkcji maszyn budowlanych jest dziś traktowana jako ewenement. Konsekwencja firmy Schaeff okazała się jednak bardzo mądrym posunięciem. Przez lata rynek był zalewany innowacjami, które w praktyce niekoniecznie znajdowały zastosowanie, a niestety podnosiły koszty zakupu i eksploatacji maszyn. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy ponownie zwracają się w stronę sprawdzonych rozwiązań, które oferuje właśnie niemiecki producent.

 

Znacznie większa wydajność

 

Minikoparki Schaeff pod względem wydajności zostawiają większość konkurencji daleko w tyle. Z danych producenta wynika, że średnia przewaga w tym parametrze wynosi aż 20%, co znajduje potwierdzenie chociażby w tempie wykonywania wykopów.

 

Jedną z tajemnic takiego wyniku jest innowacyjny układ hydrauliczny LUDV ze zmiennym rozdziałem przepływu w zależności od nacisku. Pozwala on maszynom pracować nawet w bardzo trudnym terenie i kontynuować wykonywanie zadania, podczas gdy inne minikoparki już dawno się poddały.

...

 

Więcej na ten temat w bieżącym numerze naszej e-gazety o maszynach budowlanych. Zapraszamy.

01/08/17

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU