REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Diagnostyka i badanie urządzeń hydraulicznych: poradnik e-maszbud.pl

Każda współczesna maszyna budowlana jest skomplikowanym sprzętem, na który składa się wiele elementów. To oczywiście znacznie utrudnia szybkie i bezbłędne wskazanie źródła usterki. Gdy maszyna zaczyna nieprawidłowo pracować, nie można bagatelizować nawet pozornie błahych objawów – zwłaszcza, jeśli wskazują na awarię w układzie hydraulicznym. W tym poradniku wyjaśniamy, na czym polega diagnostyka i badanie urządzeń hydraulicznych w maszynie budowlanej.

 

Operator: „pierwsza linia” diagnostyki

 

Bardzo rzadko się zdarza, aby maszyna budowlana uległa nagłej awarii, bez dawania żadnych sygnałów. Wiadomo natomiast, że w ferworze codziennej pracy operatorzy bardzo często nie zauważają nawet ewidentnych objawów usterki. Warto więc uczulić na to swoich pracowników i poprosić ich o zgłaszanie drobnych, niepokojących spostrzeżeń. Im wcześniej maszyna trafi do profesjonalnego serwisu, tym większa szansa, że uda się uniknąć bardzo kosztownej naprawy.

 

Jaki jest cel diagnostyki urządzeń hydraulicznych?

 

Diagnostyka przede wszystkim chroni właściciela maszyny przed niepotrzebnymi wydatkami. Jest to kolejny argument przemawiający za tym, aby powierzyć ten proces specjalistom dysponującym fachowym sprzętem.

Prawidłowo przeprowadzona diagnostyka pozwala nie tylko wskazać przyczynę awarii, ale także podjąć decyzję na temat dalszego postępowania serwisowego – zdarza się przecież, że element odpowiadający za usterkę może być nadal eksploatowany po uprzedniej regeneracji. Wówczas unikamy wysokich kosztów, co jest czystym zyskiem dla przedsiębiorcy.

 

Komu zlecić diagnostykę?

 

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: diagnostykę układu hydraulicznego maszyny budowlanej może przeprowadzić wyłącznie serwis, który dysponuje odpowiednim zapleczem technologicznym i kompetentnym zespołem pracowników. Niezwykle ważne jest przy tym doświadczenie osób biorących udział w badaniu maszyny.

 

- Nawet najlepszy fachowiec niewiele jednak zdziała, jeśli nie ma dostępu do profesjonalnych urządzeń. Mam tutaj na myśli chociażby specjalne stanowisko do badania maszyny budowlanej, potocznie nazywane hamownią. Takie stanowisko musi być wyposażone w wysokiej jakości aparaturę badawczą, która pozwala np. wykryć mikropęknięcia korpusu, niemożliwe do wychwycenia dla ludzkiego oka. – mówi Sylwester Wójcik, ekspert z firmy WIBAKO specjalizującej się w diagnostyce maszyn.

... cdn.

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach i sprzęcie budowlanym. Zapraszamy do lektury.

31/03/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU