REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Czym jest hydraulika siłowa? Zasady działania i budowa. Poradnik e-maszbud.pl

Hydraulika siłowa to bardzo szerokie pojęcie. Tę technologię standardowo stosuje się we współczesnym przemyśle, a konkretnie w maszynach: budowlanych, rolniczych, górniczych. Hydraulikę siłową wykorzystuje się też chociażby w napędach bramowych. Mamy więc z nią do czynienia na co dzień, ale większość z nas nie zastanawia się, jaka jest zasada działania hydrauliki siłowej i budowa układów. Tymczasem warto to wiedzieć, ponieważ pozwala to uniknąć poważnych błędów eksploatacyjnych skutkujących kosztownymi awariami. Wszystko wyjaśniamy w naszym poradniku, przygotowanym we współpracy z firmą WIBAKO.

 

Zalety i… wady hydrauliki siłowej

 

Zdecydowanie największą zaletą hydrauliki siłowej jest łączenie funkcjonalności z opłacalnością. Układy hydrauliczne mogą generować duże moce, co oczywiście przekłada się na większą wydajność urządzeń i maszyn. To z kolei ma niebagatelny wpływ na przyspieszenie prac i tym samym zwiększenie zyskowności.

 

Po stronie mankamentów trzeba natomiast wymienić obecność cieczy roboczej. To najsłabsze ogniwo w tym łańcuchu. Pojawiają się typowe problemy eksploatacyjne, jak przegrzewanie oleju hydraulicznego i trudności z utrzymaniem go w wymaganej czystości. Dodatkowo należy wspomnieć o kłopotliwej diagnostyce – w przypadku awarii układu bardzo ciężko jest od razu wskazać przyczynę usterki.

 

Upraszczając: zasada działania układu hydrauliki siłowej sprowadza się do tego, że ciśnienie wytworzone w jednym miejscu jest przekazywane do innego punktu za pośrednictwem cieczy.

 

Budowa układów hydrauliki siłowej

 

Pomiędzy poszczególnymi układami mogą występować dość znaczące różnice, jednak wszystkie one mają jeden wspólny mianownik: podstawą ich działania jest ciecz, która generuje ciśnienie i przekazuje energię, dodatkowo zapewniając smarowanie układu.

 

- W ogólnym zarysie układ hydrauliczny to zespół wzajemnie połączonych urządzeń, maszyn oraz przewodów, gdzie generatorem energii jest pompa, natomiast odbiornikami energii są silniki lub cylindry hydrauliczne. – dodaje Sylwester Wójcik z WIBAKO.

...

 

Cały artykuł na temat hydrauliki siłowej już w najbliższym numerze naszej e-gazety o maszynach budowlanych. Zapraszamy.

28/05/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU