REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Zdecydowanie największą zaletą hydrauliki siłowej jest łączenie funkcjonalności z opłacalnością. Układy hydrauliczne mogą generować duże moce, co oczywiście przekłada się na większą wydajność urządzeń i maszyn. To z kolei ma niebagatelny wpływ na przyspieszenie prac i tym samym zwiększenie zyskowności.
Po stronie mankamentów trzeba natomiast wymienić obecność cieczy roboczej. To najsłabsze ogniwo w tym łańcuchu. Pojawiają się typowe problemy eksploatacyjne, jak przegrzewanie oleju hydraulicznego i trudności z utrzymaniem go w wymaganej czystości. Dodatkowo należy wspomnieć o kłopotliwej diagnostyce – w przypadku awarii układu bardzo ciężko jest od razu wskazać przyczynę usterki.
Upraszczając: zasada działania układu hydrauliki siłowej sprowadza się do tego, że ciśnienie wytworzone w jednym miejscu jest przekazywane do innego punktu za pośrednictwem cieczy.
Pomiędzy poszczególnymi układami mogą występować dość znaczące różnice, jednak wszystkie one mają jeden wspólny mianownik: podstawą ich działania jest ciecz, która generuje ciśnienie i przekazuje energię, dodatkowo zapewniając smarowanie układu.
- W ogólnym zarysie układ hydrauliczny to zespół wzajemnie połączonych urządzeń, maszyn oraz przewodów, gdzie generatorem energii jest pompa, natomiast odbiornikami energii są silniki lub cylindry hydrauliczne. – dodaje Sylwester Wójcik z WIBAKO.
...
Cały artykuł na temat hydrauliki siłowej już w najbliższym numerze naszej e-gazety o maszynach budowlanych. Zapraszamy.
REKLAMA
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
MENU