REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Cztery nowe żurawie od Liebherr. Dwa zadebiutują podczas bauma 2019

Liebherr odświeża swoją gamę żurawi, czego efektem było zaprezentowanie w ubiegłym roku dwóch nowych konstrukcji: 5-osiowego, 230-tonowego LTM 1230-5.1 oraz gąsienicowego LR 1800-1.0 o udźwigu 800 ton. Firma idzie za ciosem i podczas targów bauma 2019 w Monachium pokaże dwie kolejne nowości z kategorii żurawi samojezdnych: 8-osiowy oraz 5-osiowy.

 

LTM 1230-5.1

 

Ten żuraw trafi do oficjalnej sprzedaży zaraz po targach bauma 2019 i można się spodziewać, że wzbudzi spore zainteresowanie wśród gości imprezy. Mamy tutaj do czynienia z konstrukcją wyposażoną w 75-metrowy wysięgnik teleskopowy. Dodatkowe 3 metry w klasie żurawi 72-metrowych rzeczywiście „robią różnicę”, zwłaszcza że ten model oferuje również średnio aż o 20% większą nośność.

 

W LTM 1230-5.1 dostępny jest także stały wysięgnik o długości 43 metrów. Dodajmy, że żuraw został wyposażony w najnowsze technologie Liebherr, w tym VarioBase, VarioBallast, ECOmode oraz ECOdrive. Warto również wspomnieć, że jest to pierwszy żuraw z asymetryczną podstawą nośną, której szerokość z przodu wynosi 7,4 metra, a z tyłu 8,1 metra.

 

LR 1800-1.0

 

Ten żuraw ze stajni Liebherr jest obecnie najsilniejszym dźwigiem gąsienicowym dostępnym na rynku. To zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę bardzo wąską podstawę o szerokości zaledwie 3 metrów. Odpowiednią sztywność udało się uzyskać dzięki zwiększonej wysokości konstrukcyjnej. Standardowo dostępne jest tutaj szybkie połączenie do podnoszenia nadbudówki.

 

Nowy żuraw gąsienicowy LR 1800-1.0 oferuje również bardzo praktyczne rozwiązanie, jakim jest balast wiertnicy z VarioTray. Polega to na tym, że po podniesieniu wysięgnika kratownicowego z dużym balastem z balustrady, część balastu może zostać szybko odkręcona. Tym samym osoby obsługujące żuraw unikają męczącego i czasochłonnego rozkładania płyt balastowych.

31/03/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU