REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Cyfryzacja branży budowlanej: o tym będziemy rozmawiać podczas bauma 2019

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale to właśnie branża budowlana bardzo często jest „poligonem doświadczalnym” dla najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Trudno jest nam sobie wyobrazić funkcjonowanie współczesnego placu budowy bez zaawansowanej analityki. Maszyny budowlane to dziś niemal jeżdżące komputery, których pracę można prawie w całości zautomatyzować. Nic dziwnego, że tegoroczna bauma skupi się na zagadnieniach związanych z cyfryzacją branży budowlanej.

 

Organizacja budowy jutra

 

Tak naprawdę trudno jest przewidywać, w jakim kierunku pójdzie branża budowlana. Jeszcze trudniej jest natomiast orzec, że coś, co teraz wydaje nam się fanaberią, za pół roku czy rok nie będzie już standardem. Świetnym przykładem są tutaj chociażby w pełni elektryczne maszyny budowlane. Ten temat podejmowaliśmy na łamach e-maszbud.pl już dobrych kilka lat temu i wtedy mało kto traktował go poważnie. Dziś natomiast takie maszyny widuje się już na placach budowyi jest pewne, że ta technologia będzie się dalej rozwijać.

 

Organizatorzy bauma 2019 zaprezentują wiele z takich rozwiązań, ale nie zabraknie również dyskusji nad kolejnymi, jeszcze odważniejszymi pomysłami. Na pewno pojawi się wątek organizacji placu budowy w oparciu o analitykę online i chmurę obliczeniową. Przedsiębiorców zainteresują też zagadnienia związane z cyfrowym zarządzaniem pracą maszyn, co przyczyni się nie tylko do przyspieszenia realizacji zleceń, ale również obniżenia kosztów.

 

Maszyny budowlane bez operatorów?

 

To odważna wizja, ale czy ktokolwiek może dziś zaryzykować stwierdzenie, że nigdy się ona nie ziści? Przecież już dziś są maszyny bez kabin, których pracą można zawiadywać stojąc w znacznej odległości. Mało tego: całkowicie zmieniła się rola zarządcy floty, który może analizować pracę maszyny i jej poszczególne parametry robocze siedząc w biurze tysiące kilometrów od placu budowy.

 

Wszystko to sprowadza się do jednego zagadnienia: automatyzacja. Podczas tegorocznej baumy będziemy mogli się przekonać, jakie rozwiązania cyfrowe są gotowe do wprowadzenia już dziś – i to nie tylko w branży budowlanej, ale też górniczej, hutniczej czy logistycznej. Nie zabraknie oczywiście przedstawicieli czołowych firm produkujących systemy elektroniczne do maszyn, w tym Leica, Trimble czy Topcon.

 

Przypomnijmy: bauma 2019 odbędzie się w dniach od 8 do 14 kwietnia w Monachium.

28/01/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU