REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Concrete Lab - innowacyjne rozwiązanie Carmix do produkcji najwyższej jakości betonu

Carmix to jeden z liderów segmentu producentów urządzeń i maszyn do produkcji betonu. Tym razem firma zaprezentowała zestaw rozwiązań nazwanych Concrete Lab. Producent określa ten system mianem „małego laboratorium analitycznego”. Celem jest zagwarantowanie klientom procesu produkcji betonu o perfekcyjnych parametrach. Na czym to właściwie polega?

 

Concrete Lab, czyli dwa systemy w jednym

 

Concrete Lab stanowi połączenie systemów Promix oraz Concrete-Mate. Są to bardzo zaawansowane rozwiązania, dzięki którym wykonawca jest w stanie na bieżąco kontrolować proces produkcji betonu. W zasadzie i tak nie musi tego robić, ponieważ nad wszystkim czuwa elektronika.

 

Concrete Lab jest technologią stosowaną w maszynach Carmix 3500 TC, Carmix 5.5 XL, Carmix 3.5 TT oraz Carmix 2.5 TT. Dzięki temu systemowi każdy z wymienionych sprzętów może pełnić rolę mobilnego zakładu betoniarskiego.

 

Zasada działania systemu Promix

 

Promix to elektroniczna sonda, której zadaniem jest mierzenie wszystkich parametrów produkowanego betonu. Sondę umieszcza się wewnątrz betoniarki – ciekawostką jest fakt, że urządzenie jest zasilane z baterii słonecznej. Wszystkie informacje zbierane przez sondę, jak temperatura czy prędkość mieszacza, są wyświetlane na panelu w kabinie operatora. Te dane mogą być także zapisywane na komputerze lub innym urządzeniu przenośnym za pośrednictwem GPS.

 

System dozujący Concrete-Mate

 

Concrete-Mate to – jak określa sam producent – cyfrowy manager projektowania mieszanki. Pisząc prościej: jest to system, który zarządza całym procesem produkcji betonu dostosowując go do międzynarodowych standardów.

 

System pozwala operatorowi wybrać aż do 15 mieszanek i 99 rodzajów materiałów. Tym samym istnieje możliwość stworzenia dokładnie takiego betonu, na jakim zależy producentowi czy odbiorcy. Nad całym procesem oczywiście stale czuwa zaawansowana elektronika z czujnikami. To ona sugeruje operatorowi, ile materiału powinien podać do betoniarki i jak długo powinno trwać mieszanie. Na koniec operator otrzymuje szczegółowy raport z danymi analitycznymi składu mieszanki.

 

Concrete Lab to aktualnie najbardziej zaawansowany system kontroli jakości betonu. Bez wątpienia ułatwia on codzienną pracę, a co najważniejsze – gwarantuje zachowanie standardów przy jednoczesnej optymalizacji kosztów produkcji.

15/11/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU