Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Firma Cifa, lider rynku pomp do betonu, zaprezentowała swoją najnowszą propozycję – model K40H z serii Carbotech. Jest to najdłuższa pompa montowana na podwoziu trójosiowym, która oferuje aż 40-metrowy wysięgnik. Na tym zalety tej konstrukcji oczywiście się nie kończą. E-maszbud.pl sprawdza, czym nowa pompa może zaskoczyć przedsiębiorców.

 

Potężne możliwości

 

Aż 40-metrowy wysięgnik pozwala realizować zadania wcześniej zarezerwowane dla pomp na większych podwoziach. W tym przypadku mamy więc do czynienia z maszyną niezwykle uniwersalną. Podwozie o trzech osiach jest lżejsze, łatwiejsze w manewrowaniu, a także umożliwia wjazd na słabiej utwardzone podłoże czy miejskie place. To niewątpliwy atut tej konstrukcji i pod tym względem Cifa K40H nie ma w tej chwili żadnej konkurencji.

 

Kolejna zaleta to oczywiście obniżona masa zestawu, która nie przekracza 25 ton. Pompa mieści się zatem w przedziale maksymalnej dopuszczalnej masy całkowitej dla pojazdu trójosiowego. Dzięki temu pojazd może się poruszać po drogach publicznych bez specjalnych zezwoleń. Mniej biurokracji, mniejsze koszty, ale bez żadnych strat w wydajności.

 

Warto dodać, że w tym modelu zastosowano wysięgnik pięcioramienny o układzie składanym typu „RZ”, dzięki czemu cała konstrukcja po złożeniu jest dość kompaktowa. Podwozie dostarczyła firma MAN.

 

Ułatwione rozstawianie

 

Kompaktowe podwozie bardzo przydaje się na placach, gdzie brakuje miejsca dla konstrukcji wymagających szerokiego rozstawu podpór. W tym przypadku Cifa K40H potrzebuje jedynie 7 metrów rozstawu dla podpór tylnych oraz 10,5 metra dla podpór przednich. To kolejny atut dla firm, które często obsługują inwestycje w miastach i innych ciasnych przestrzeniach.

 

Ponadto konstrukcja jest bardzo lekka, co udało się osiągnąć dzięki niskiej wadze materiału kompozytowego charakteryzującego serię Carbotech. Nazwa oczywiście nie jest przypadkowa – mamy tutaj do czynienia z karbonem, czyli niezwykle wytrzymałym materiałem cechującym się niską masą własną. Karbon został użyty zarówno do budowy wysięgnika, jak i podpór.

 

Warto również wspomnieć o ciekawej konstrukcji zbiornika na wodę, który został wykonany z aluminium. To także istotnie wpłynęło na obniżenie masy pompy.

 

K-Tronic

 

To nazwa nowego elektronicznego układu nadzoru i kontroli pracy, który został zastosowany w pompie Cifa K40H Carbotech.. Jego zadaniem jest bieżące monitorowanie parametrów maszyny, a szczególnie kontrola stabilności podparcia. Dzięki temu zarówno operator, jak i pozostałe osoby znajdujące się na placu budowy, mogą czuć się znacznie bezpieczniej. W momencie wykrycia nadmiernego przechyłu system alarmuje operatora i natychmiast przerywa pracę do czasu prawidłowego ustawienia podwozia i podpór.

 

Dodatkowo system K-Tronic rejestruje wszystkie parametry robocze pompy, co umożliwia ich późniejszą analizę pod kątem np. ilości przepompowanego betonu i zużycia paliwa. Tym samym system pełni rolę swego rodzaju „czarnej skrzynki”.

 

Nowa pompa Cifa K40H Carbotech to sprzęt, który stanowi kolejny dowód na olbrzymią przewagę tego producenta nad konkurencją. Na rynku nie ma równie długiej i wydajnej pompy, która pracuje na podwoziu trójosiowym. Przedsiębiorcy nie mają zatem wyboru, ale czy w tym przypadku jest to jakiś problem?

 

e-maszbud.pl

Cifa K40H – nowy model z 5-ramiennym wysięgnikiem 
01 października 2017

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia