REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Chwytaki elektromagnetyczne DYNASET - idealne do pracy na złomowiskach

Temat chwytaków elektromagnetycznych gościł już na łamach e-maszbud.pl, jednak wówczas skupiliśmy się na ich wykorzystaniu przy pracach rozbiórkowych i wyburzeniowych. Tymczasem zastosowanie tego sprzętu jest znacznie szersze. Cieszące się szczególną popularnością na europejskim rynku chwytaki elektromagnetyczne DYNASET, znacznie usprawniają pracę między innymi złomowisk. Przyglądamy się ofercie producenta i podpowiadamy, jak można wykorzystać ten sprzęt w branży recyklingowej.

 

Zasada działania chwytaka elektromagnetycznego

 

Nazwa sprzętu zdradza nam już, że do działania magnesu potrzebna jest energia elektryczna. Po uruchomieniu zasilania wytwarzane jest pole magnetyczne, które przyciąga metalowe elementy do płyty magnesu z ogromną siłą. Jednocześnie elementy wykonane z innych materiałów pozostają na ziemi, co bardzo ułatwia odseparowanie metalu od np. PVC.

 

Powstaje pytanie: w jaki sposób dostarcza się energię elektryczną do elektromagnesu? To już zależy od konkretnej konstrukcji. W ofercie DYNASET znajdziemy elektromagnesy z zasilaniem wewnętrznym oraz zewnętrznym. Czas zatem przybliżyć różnice między nimi.

 

Chwytaki HMAG

 

Elektromagnesy HMAG od DYNASET to bardzo zaawansowane urządzenia, których główną cechą jest posiadanie własnego źródła zasilania. Stanowi je wbudowany generator magnetyczny, który wystarczy tylko podłączyć do układu hydraulicznego dowolnej maszyny budowlanej. Tym samym zyskujemy kontrolę nad chwytakiem z poziomu kabiny operatora – sterowanie odbywa się przy pomocy standardowych przyrządów odpowiadających za nadzorowanie hydrauliki roboczej maszyny.

Magnesy hydrauliczne HMAG mogą być montowane na dowolnej koparce czy ładowarce. Nie ma zatem konieczności inwestowania w specjalistyczny sprzęt. Przedsiębiorca dysponujący już konkretną maszyną może łatwo i szybko zmienić jej przeznaczenie oraz z powodzeniem wykorzystywać ją na złomowisku.

 

Warto tutaj również wspomnieć o tym, że magnesy firmy Dynaset posiadają rozmagnesowywanie nie przekraczające 0,8 sekundy co sprawie, że obecnie są bezkonkurencyjne na rynku.

... cdn.

 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych. 

Zapraszamy.

01/02/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU