REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Caterpillar ulepsza modele ładowarek kołowych linii SWL

Choć podobno lepsze jest wrogiem dobrego, to ta maksyma raczej nie sprawdza się w świecie maszyn budowlanych. Producenci muszą regularnie odświeżać swoje modele, zwłaszcza w sytuacji, gdy pod względem wydajności i funkcjonalności nadal dzielnie bronią się one na rynku. Świetnym przykładem będą tutaj małe ładowarki kołowe CAT linii SWL, które właśnie zostały poddane znacznym modyfikacjom. Na czym polegają zmiany? Kto najbardziej na nich skorzysta? To wyjaśniamy w naszym artykule.

 

Istotne zmiany w trzech maszynach

 

Caterpillar postanowił zmodyfikować modele CAT 926M, 930M oraz 938M. Producent skupił się tutaj na poprawieniu tego, na co najczęściej narzekali użytkownicy – zwłaszcza operatorzy. Dodatkową motywacją była konieczność dostosowania maszyn, a właściwie napędu, do coraz ostrzejszych norm środowiskowych.

 

Głównym celem było poprawienie widoczności osprzętu z fotela operatora, ale również podniesienie komfortu pracy, zwiększenie trwałości i delikatne „podkręcenie” wydajności maszyn. Po kolei prześledźmy wszystkie kluczowe modyfikacje.

 

Znaczna poprawa widoczności osprzętu

 

Zdecydowanie najważniejszą zmianą wprowadzoną w linii SWL jest zastosowanie nowego szybkozłącza Fusion, które wyraźnie poprawia widoczność osprzętu, zwłaszcza podczas transportowania i przeładowywania materiałów. Teraz operator może uruchomić układ elektrohydrauliczny bezpośrednio z kabiny. W nowym, jednoczęściowym i regulowanym ramieniu złącza zmieniono położenie siłowników, dzięki czemu pole widoczności operatora zwiększyło się aż o 85%.

 

W modelach CAT 930M oraz 938M zastosowano również nową konstrukcję odlewanej rury reakcyjnej, co także przyczyniło się do poprawienia widoczności osprzętu w pozycji podniesionej. Dodatkowo Caterpillar zdecydował się wymienić standardowe ramiona podnoszenia na nowe – te obecnie stosowane gwarantują o 100% lepszą widoczność wideł oraz o 50% lepszą widoczność krawędzi łyżki.

 

Warto również wspomnieć o zmianie poprowadzenia przewodów giętkich, które teraz biegną w pobliżu boku ramion podnoszenia i nie ograniczają widoczności w sytuacji, gdy zastosowano dodatkową wiązkę przewodów do osprzętu.

...

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach i sprzęcie budowlanym.

24/12/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU