CAT Command wydajne i bezpieczne zdalne sterowanie spycharką CAT D8T

System CAT Command wykorzystywany podczas spychania — układ zdalnego sterowania CAT do spycharek, jest teraz dostępny do spycharki D8T.  System sterowania spychaniem Command poprawia poziom bezpieczeństwa i wydajności, umożliwiając operatorowi sterowanie spycharką z niewielkiej odległości przy użyciu kompaktowej, przenośnej konsoli lub z wygodnego stanowiska operatora.  Dzięki dodatkowym funkcjom obrazu i dźwięku zdalne stanowisko operatora może być wykorzystywane z większej odległości. Pełna integracja z systemami Cat maszyny to pewność niezawodnego i precyzyjnego sterowania, gwarantująca wyjątkowo wysoką wydajność.

 

System sterowania spychaniem został przetestowany w ciągu tysięcy godzin działania na spycharkach CAT z serii D10T i D11T w górnictwie na całym świecie.  Ta sama technologia jest teraz dostępna do modelu D8T, który jest bardzo popularny w budownictwie i kopalniach kruszywa.

 

Konsola wieszana na ramieniu jest zalecana do zadań krótkotrwałych, takich jak oczyszczanie w pobliżu wysokich ścian i obrzeży dróg, stabilizowanie osuwisk oraz praca na dowolnym terenie o zwiększonym ryzyku. Zdalne sterowanie w zasięgu wzroku można wykonywać z odległości aż 400 metrów.

 

Dzięki stanowisku zdalnego sterowania operator może pracować w wygodnej pozycji siedzącej, używając znanych mu elementów sterujących spycharki — z dala od pracującej maszyny. Stanowisko zapewnia wydajną pracę w różnych warunkach.

 

Stanowisko jest wzorowane na aktualnym wyposażeniu kabiny maszyny, wraz ze wszystkimi ergonomicznymi elementami sterującymi, alarmami i obsługą funkcji, analogicznie jak w spycharce. Układ może być wyposażony w obsługę umożliwiającą sterowanie w zasięgu wzroku lub obsługę zdalną z zastosowaniem dodatkowych funkcji przekazu wideo i audio z miejsca pracy i ze spycharki. Konstrukcja stanowiska została zaprojektowana w sposób zapewniający łatwy transport w ciężarówce lub na przyczepie, co zapewnia jeszcze większą elastyczność zastosowania.

 

Układ zdalnego sterowania umożliwia pracę spycharek w dowolnej sytuacji, która może stwarzać potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa lub zdrowia. Oprócz prac przy wysokich ścianach i przy krawędziach, często występującym wyzwaniem są także zadania na stromych zboczach, w stawach i przy odwadnianiu oraz intensywne zrywanie. Funkcja zdalnej obsługi zapewnia także nieprzerwaną pracę zaraz po użyciu środków wybuchowych, bez konieczności oczekiwania na oczyszczenie powietrza.

 

CAT

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

Kliknij mnie

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

wyszukaj :

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach budowlanych: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

  1. pl
  2. en