REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

CAT 988K XE - nowa ładowarka wspomagana napędem elektrycznym

CAT 988K XE to kolejny model zaprezentowany przez Caterpillara, który idealnie wpasowuje się w nową filozofię producenta, określaną jako „Rewrite the Rules”. Przypomnijmy, że celem tej strategii jest projektowanie maszyn, osprzętu i systemów informatycznych, które realnie, a nie tylko deklaratywnie odpowiadają na potrzeby właścicieli i operatorów. W jaki sposób ten postulat realizuje ładowarka z napędem elektrycznym CAT 988K XE? Przekonajmy się.

 

Krótka historia modelu

 

Ładowarka CAT 988 została wprowadzona do sprzedaży już w 1963 roku. Caterpillar rozwija ten projekt od ponad 50 lat, a to wystarczająca ilość czasu, by móc bez wielkiego ryzyka ocenić, że mamy do czynienia z jedną z najbardziej dopracowanych maszyn na rynku. Najnowsza odsłona ładowarki, CAT 988K XE, ma tylko potwierdzić te przypuszczenia.

 

Caterpillar nie oszczędzał na tym projekcie. Cel był prosty: dostarczyć klientom najbardziej wszechstronną maszynę w swojej klasie, która zagwarantuje najwyższą opłacalność pracy. Środkiem do realizacji tych planów było przede wszystkim poprawienie wydajności, z akcentem na układ hydrauliczny, dzięki czemu ładowarka jest bardzo szybka, jeszcze mocniejsza niż dotychczas, a przy tym łatwiejsza w obsłudze i tańsza w eksploatacji.

 

Kilka faktów technicznych

 

Ładowarkę CAT 988K XE napędza jednostka CAT C18 ACERT o mocy znamionowej 580 KM. Jest to bardzo nowoczesny silnik, spełniający normę emisji spalin EU Stage IV. Maszyna jest oferowana z szerokim wyborem osprzętu, w tym łyżek o pojemnościach od 4,7 do 13 m3. Ładowność znamionowa ładowarki wynosi 11,3 tony (materiał wierzchni) oraz 14,5 tony (materiał sypki). Masa eksploatacyjna zależy od wersji – standardowo wynosi około 52,8 tony, natomiast w opcji ze zwiększoną wysokością podnoszenia około 54,3 tony.

...

 

Cały artykuł jest dostępny w najnowszym numerze naszej

e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

Zapraszamy do lektury.

30/06/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU