REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Bez dobrego zagęszczenia się nie obejdzie. Przegląd oferty najciekawszych walców do uniwersalnego zastosowania

Właściwe zagęszczenie gruntu jest jedynym sposobem na to, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt prac budowlanych, zwłaszcza przy realizacji projektów drogowych. Wykonawcy mają dziś do dyspozycji bardzo zaawansowany sprzęt w postaci walców, zarówno samojezdnych, jak i obsługiwanych ręcznie. Kilka modeli zasługuje na szczególną uwagę. W naszym artykule prezentujemy możliwości znakomitych walców firm Ammann, Husqvarna, Wacker Neuson oraz Bomag.

 

Ammann ARX 26

 

Nowa linia samojezdnych walców tandemowych Ammann to zupełnie inne podejście do kwestii komfortu i bezpieczeństwa pracy operatora. Popularny model ARX 26 został zaprojektowany tak, by zapewnić operatorowi doskonałą widoczność po obu stronach bębna, co ma niebagatelny wpływ na precyzję prowadzenia robót.

Masa eksploatacyjna walca wynosi 2650 kilogramów, a siła zagęszczania to 47 kN. Walec należy do najbardziej kompaktowych maszyn tego typu na rynku. Jego długość to 2330 mm, a wysokość 2550 mm. Walec oferuje rozstaw osi wynoszący 1630 mm. Standardowa szerokość bębna to 1200 mm (maksymalna szerokość toczenia wynosi 1240 mm).

 

Walec jest napędzany silnikiem wysokoprężnym Yanmar o mocy 30 KM. Trzycylindrowa jednostka charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa oraz poziomem wibracji, co bez wątpienia doceni każdy operator. Dodajmy, że silnik spełnia normę emisji spalin EU Stage III.

 

Bardzo dużą zaletą walca jest elektryczna dźwignia napędowa, która zapewnia płynne uruchamianie i zatrzymywanie maszyny, a także znacząco poprawia bezpieczeństwo operatora. Warto wspomnieć o nowej, gumowej platformie roboczej, która wyraźnie ogranicza wibracje. Zarządzanie pracą walca odbywa się z poziomu intuicyjnego panelu sterowniczego.

 

Ammann ARX 26 oferuje podwójny układ napędowy i dwie częstotliwości pracy. Dodatkowo w walcu zastosowano bardzo pojemny układ wodny, który gwarantuje wydłużenie okresu nieprzerwanej pracy. Wspomnijmy jeszcze o tym, że każdy z wałów został wyposażony w skrobak, a cała konstrukcja spełnia normy bezpieczeństwa ROPS.

 

Husqvarna LP7505

 

Ten dwubębnowy walec prowadzony jest doskonałym wyborem dla przedsiębiorców, którzy szukają wydajnego sprzętu do zagęszczania gruntu na mocno ograniczonej przestrzeni. Kompaktowa konstrukcja w połączeniu z wygodnym uchwytem i hydraulicznym układem sterowania zapewnia niezwykle łatwe manewrowanie.

 

Walec Husqvarna LP 7505 wykorzystuje silnik wysokoprężny Hatz o mocy 7,9 kW, który jest uruchamiany ręcznie. Jednostka bez problemu radzi sobie z napędzaniem maszyny o masie 981 kilogramów. Walec pracuje z częstotliwością 57 Hz, wytwarzając ciśnienie akustyczne na poziomie 88 dB. Poziom drgań wynosi 2,6 m/s2. Walec pracuje z prędkością roboczą 60 (przód) lub 38 (wstecz) metrów na minutę. Siła odśrodkowa wynosi 27 kN. Maszyna została wyposażona w dwa bębny o średnicach 400 i 750 mm.

 

Największą zaletą tego modelu jest wyjątkowo zwarta konstrukcja. Żadne elementy nie wystają poza obrys walca, co umożliwia jego swobodne wykorzystanie nawet w bezpośredniej bliskości ścian budynków czy krawężników, tym samym skracając czas wykonywania zadania. Amortyzowany uchwyt chroni stawy operatora przed przeciążeniem.

 

Walec został wyposażony w skrobaki do czyszczenia bębnów oraz hamulce hydrauliczne z funkcją automatycznego hamowania (to oznacza większy poziom bezpieczeństwa). Husqvarna LP 7505 jest modelem wyróżniającym się ponadprzeciętną jakością wykonania oraz funkcjonalnością. Operator ma do dyspozycji m.in. licznik motogodzin oraz kontrolkę oleju. Pojemny układ wodny eliminuje konieczność częstego uzupełniania płynu.

...cdn.

 

Więcej już jutro, w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych. Zapraszamy.

21/12/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU