REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Bauma 2019 - wraca najważniejsza impreza branżowa na świecie

Nie wiemy jak Wy, ale nasza redakcja już ostrzy sobie zęby na zbliżające się wielkimi krokami targi bauma 2019. Apetyt zaostrzyła nam dodatkowo konferencja zorganizowana przez Międzynarodowe Targi Monachijskie. Odbyła się ona po sąsiedzku, bo w czeskiej Pradze. Poznaliśmy tam szczegóły na temat przyszłorocznej edycji tej gigantycznej imprezy. Po przeczytaniu naszej zapowiedzi nie będziecie mieli wątpliwości, że w kwietniu trzeba wsiąść w samochód i ruszyć do Bawarii.

 

To będzie największa edycja w historii

 

Marka bauma to kawał historii światowej branży budowlanej. Targi są organizowane od 1954 roku, a w 2019 czeka nas już 32. edycja (impreza odbywa się w cyklu trzyletnim). Bauma to targi nie tylko dla sektora budowlanego, ale też górnictwa, producentów pojazdów specjalnych i wszelkiego sprzętu dla profesjonalistów.

 

Przyszłoroczna edycja imprezy odbędzie się od 8 do 14 kwietnia. Przedstawiciele Międzynarodowych Targów Monachijskich już zapowiedzieli, że będzie to największe wydarzenie w dziejach baumy. Udział w targach potwierdziło około 3500 wystawców. Organizatorzy spodziewają nawet ponad 600.000 odwiedzających.

 

Aby pomieścić takie tłumy i dodatkowo zapewnić wysoki komfort wystawcom, organizatorzy musieli zainwestować w powiększenie przestrzeni targowej. Bauma 2019 zyska dwie nowe hale (w sumie będzie ich więc 18), dzięki czemu sumaryczna powierzchnia imprezy wyniesie ponad 614.000 m2, w tym 414.000 m2 terenów otwartych.

 

Bauma konsekwentnie ugruntowuje pozycję największych targów specjalistycznych na świecie. Rozwój imprezy jest również naocznym potwierdzeniem tego, że branża budowlana i górnictwo, pomimo oczywistych problemów, nadal stanowią kluczowe gałęzi światowej gospodarki.

 

Bauma 2019 skupiona wokół czterech sekcji tematycznych

 

Organizatorzy baumy od wielu lat pokazują, jak efektywnie łączyć tradycyjną funkcję wystawienniczą z merytoryką. Bauma to po prostu kopalnia specjalistycznej wiedzy, branżowych ciekawostek i rynkowych nowości.

 

Przyszłoroczna edycja imprezy zostanie podzielona na cztery wiodące obszary tematyczne, czyli:

  • Wokół placu budowy

  • Górnictwo, wydobywanie i przetwarzanie surowców

  • Produkcja materiałów budowlanych

  • Dostawcy i usługi

 

Podczas baumy 2019 zostaną również podjęte bardzo ważne zagadnienia związane z najnowszymi technologiami stosowanymi w budownictwie i górnictwie. Chodzi tutaj przede wszystkim o szerokie wykorzystanie cyfryzacji w konstrukcjach maszyn, które dzięki temu mogą się ze sobą komunikować, przekazywać informacje na temat postępów prac do centrów logistycznych czy wykonywać różne zadania z niewiarygodną precyzją w oparciu o zaawansowaną elektronikę.

 

Istotne jest także dalsze ograniczanie negatywnego wpływu maszyn na środowisko naturalne oraz obniżenie kosztów produkcji poprzez m.in. stosowanie rozwiązań zmniejszających zużycie paliwa. Możemy się więc spodziewać prezentacji alternatywnych napędów, w tym coraz popularniejszych silników elektrycznych.

 

Akcent na innowacje

 

Tłumy zwiedzających z pewnością pojawią się w hali B0, w której organizatorzy i wystawcy zaprezentują rozwiązania wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości. Unikalne połączenie obrazu, dźwięku i symulowanych warunków terenowych (m.in. wiatru) pozwoli gościom dosłownie przenieść się na plac budowy i zobaczyć sprzęt w akcji, bez konieczności opuszczania hali.

 

Nowością będzie również bauma PLUS. Dzięki dodatkowej przestrzeni targowej wystawcybędą mogli szerzej zaprezentować swoje oferty pod dachem (PLUS ONSITE). Organizatorzy stworzą także komfortową przestrzeń do rozmów z przedstawicielami firm (PLUS MOVE).

 

Kanada krajem partnerskim Bauma 2019

 

Tradycją baumy jest zapraszanie jednego kraju do bycia oficjalnym partnerem imprezy. W przyszłym roku będzie to Kanada. Ten kraj to siódmy co do wielkości rynek sprzętu budowlanego na świecie. Należy również do pięciu czołowych krajów wydobywczych. Ratyfikowanie umowy CETA otworzyło przed Kanadą drogę do swobodnej wymiany handlowej z Unią Europejską. Są to wystarczające powody, by zaprezentować gościom ogromne możliwości tego kraju.

 

Podczas baumy odbędzie się m.in. Canada Day. Imprezę odwiedzą także oficjalne delegacje z Kanady. Zostanie stworzony osobny pawilon, w którym zwiedzający będą mogli porozmawiać z przedstawicielami kanadyjskiego biznesu i nawiązać pierwsze, bezpośrednie relacje handlowe.

 

Coś dla młodzieży

 

Targi nie są trendy? Organizatorzy baumy postanowili zawalczyć z tym stereotypem i przygotowali szereg atrakcji dla młodszych uczestników. Bardzo ciekawie zapowiada się pokaz specjalny THINK BIG! Zaproszeni uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z opcjami rozpoczęcia i rozwijania swojej kariery zawodowej w branży budowlanej oraz maszyn. Ta część odbędzie się w International Congress Center Munich.

 

Poza tym do dyspozycji młodych ludzi będą punkty informacyjne z ofertami kształcenia w zawodach związanych z branżą budowlaną. Zaplanowano również interaktywne wystawy, prelekcje oraz oczywiście prezentacje maszyn budowlanych oraz zajęcia na symulatorach czy grach wideo.

 

Przypomnijmy: bauma 2019 odbędzie się w dniach od 8 do 14 kwietnia w Monachium. Organizatorzy sukcesywnie będą zdradzać kolejne szczegóły na temat przyszłorocznej edycji, a my oczywiście poinformujemy o tym na łamach e-maszbud.pl.

19/11/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU